۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۶
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83566047
۰ نفر

برچسب‌ها

تحصیل ۹۹۷ دانش‌آموز در مدارس استثنایی زنجان

زنجان - ایرنا - ۹۹۷ دانش‌آموز با شرایط ویژه در مدارس استثنایی ۱۲ منطقه استان زنجان به جز زنجانرود و انگوران تحصیل می‌کنند و خدمات رسانی لازم آموزشی و پرورشی به آنان ارائه می‌شود.

 رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان‌ زنجان  روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش زنجان افزود: آموزش و پرورش استثنایی از دهه، ۷۰ فعالیت خود را آغاز کرد که  این استان نیز در همین زمان فعالیت کاری خود را شروع کرده است و هم اکنون ۲۳ مدرسه مستقل و ضمیمه استثنایی و ۱۳ مرکز ویژه مشکلات یادگیری به گروه‌های هدف خدمات ارائه می دهد.

فاطمه باغبانی، با اشاره به مشکلات و چالش های دانش آموزان استثنایی استان نیز افزود: این گروه از دانش آموزان با مشکل ایاب و ذهاب مواجه هستند که خانواده های آنان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی امکان پرداخت هزینه را ندارند و در این میان همکاری ارگان ها و دستگاههای متولی امر می تواند در کاهش مشکلات آنان اثر گذار باشد.

این مسئول ادامه داد: بر این مبنا شهرداری، فرمانداری، بخشداری و دهیاری های استان به ویژه در مناطق روستایی جهت رفع مشکل ایاب و ذهاب این دانش آموزان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه از مجموع دانش آموزان شرایط خاص استان ۴۵۸ نفر به شهر زنجان اختصاص دارد اضافه کرد: سال گذشته ۷۰۰ میلیون تومان برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان با شرایط ویژه در استان هزینه شد که امسال این رقم به یک میلیارد تومان رسیده است. 

باغبانی افزود: ۲ مرکز مشاوره خانواده و پایگاه سنجش تخصصی و کانون فرهنگی و تربیتی باران ( ارائه دهنده خدمات توانبخشی، فرهنگی و تربیتی ) در ناحیه ۲ خدمات رسانی می کنند و علاوه بر آن هفت گروه از دانش آموزان دارای معلولیت شامل  آسیب دیده شنوایی،  بینایی،  جسمی و حرکتی، ذهنی، نارسایی های چند گانه "چند معلولیتی"، دانش آموزان با اختلالات رفتاری، هیجانی و اختلالات طیف اوتیسم و دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری تحت پوشش اداره آموزش و پرورش استثنایی استان هستند.

این مسئول ادامه داد: دانش آموزان استثنایی همانند گروه های عادی در مسابقات فرهنگی ورزشی شرکت می کنند که سال گذشته ۱۶ نفر از دانش آموزان ناحیه ۲ و یک نفر از ابهر از گروه پسران و در گروه دختران نیز ۱۲ نفر از ناحیه ۲ به این مسابقات اعزام شدند و رتبه های خوبی را کسب کردند.

به گفته این مسئول، کمبود فضای آموزشی و توانبخشی برای دانش‌آموزان و اعطای تسهیلات ویژه برای خدمات درمانی از جمله مسائل مهمی است که نیازمند توجه از سوی دستگاه‌های متولی امر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =