وجود مدیران توانمند در آموزش و پرورش کمبودها را جبران کرده‌است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شرایط این نهاد از لحاظ مالی، تجهیزاتی و امکاناتی ضعیف است اما وجود مدیران توانمند، کمبودها را جبران کرده‌است.

علیمراد کرمی روز شنبه در نشست با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر افزود: این نهاد براساس تعهد و به دور از حواشی، بدون توجه به اتفاق‌ها و حوادث پیش‌آمده به رسالت خود عمل و فعالیت‌ها را پیش می‌برد.
وی بیان کرد: آموزش نیروی انسانی از جمله مدیران، معلمان و نیروهای جدید الورود در آموزش ابتدایی با توجه به شرایط تخصصی این بخش از برنامه‌های شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر باشد.

کرمی با بیان اینکه نیازهای واقعی استان بوشهر و سقف ساعت‌های تخصیص داده شده به نیروهای حق التدریس از مطالبات وزارت آموزش و پرورش از این استان است گفت: وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد حقوق نیروهای حق‌التدریس را همزمان با حقوق نیروهای رسمی پرداخت کند.

وی اضافه کرد: پرداخت کارورزی، روستا مرکزی و سال‌های ارفاقی با وجود تخصیص نیافتن بودجه از وزارت متبوع از اولویت‌های حوزه مالی آموزش و پرورش استان بوشهر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: نشست‌ها و بازدیدهای آموزش و پرورش استان باید برنامه‌ریزی شود و تا حد امکان نشست‌ها باید به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و بازدیدها نیز باید در قالب گروه‌های آموزشی انجام شود.

وی خواستار تعامل مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان با فرمانداران، بخشداران مسئولان منطقه‌ای و محلی شد و گفت: شرکت فعال مدیران در کمیته برنامه‌ریزی برای رایزنی و اعلام دغدغه‌های دانش‌آموزان برای دریافت اعتبارات بیشتر، مورد توجه مدیران و روسا باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: باید نگاه مسئولان را از فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز به نیروی انسانی مطعوف کرد و آموزش و پرورش با توجه به داشتن بزرگترین جامعه آماری آموزش نیروی انسانی که آینده سازان کشور باشند باید به صورت ویژه دیده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =