بوشهری‌‎ها در جداکردن صف خود از اغتشاش‎گران پیشتازی کردند

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: مردم این استان در جریان ناآرامی‌های اخیر با تعهد و اعتقادی که داشتند در جدا کردن صف خود از اغتشاش‌گران پیشتازی کردند.

عبدالکریم گراوند شنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: مردم ولایت‌مدار و دارالحماسه بوشهر امروز نیز حضوری خودجوش در راهپیمایی دفاع از آرمان‎های نظام داشتند که قدردان این بزرگواری و آگاهی آنها هستیم.

وی بیان کرد: دشمن روی سلب کردن امنیت حساب ویژه‌ای باز کرده ولی با حضور بموقع مردم در صحنه این رویکرد خصمانه آنها راه به جایی نبرد.

گراوند ادامه داد: نظام در نص صریح قانون اساسی برای اعتراض مردم پیش بینی‌‎هایی را داشته ولی جایی که نظام مجبور شود با عناصر ایجاد ناامنی برخورد می‌کند.

وی گفت: در جریان این ایجاد ناامنی برخی از دشمنان ما که از دادن دارو به ایران پرهیز می‌کنند با دلسوزی دروغین به حمایت از عناصر اخلال‌گر امنیت در کشور پرداختند.

استاندار بوشهر گفت: با این حال با همدلی خوب بین مردم، مسئولان، دستگاه‎های انتظامی، قضایی و امنیتی این مقطع را پشت سر گذاشتیم و اکنون باید قدردان نعمت سلامت و امنیت باشیم.

وی گفت: در جریان اعتراض‎ها بانک‌های دولتی مورد حمله و تخریب قرار گرفت ولی صاحب فروشگاه‎ها چه گناهی داشتند که از ناآرامی‎های اخیر متضرر شدند.

گراوند بیان کرد: نظام از حرف منطقی واهمه نداشته و همواره از اعتراض‎های منطقی مردم بویژه نسبت به مشکلات اقتصادی استقبال می‌کند ولی اعتراض هر وقت منجر به تخریب اموال مردم شود، پذیرفتنی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مسئولان ذیربط برای حل مشکلات مردم و افزایش قیمت‌ها ساز و کار لازم را بیاندیشند و با عوامل گرانی‌ بصورت جدی برخورد کنند.

گراوند در ارتباط با اصلاح ساختار بودجه گفت: رهبری نیز  به این مهم تاکید دارند و اصلاح ساختار بودجه ضرورتی است که باید به آن پرداخته شود.

وی گفت: انتظار در حوزه اصلاح ساختار تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها و مناطق است که تاکنون بخوبی محقق نشده‌است.

گراوند در ارتباط با اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر گفت: تاکنون ۵۱۳ میلیارد تومان از اعتبارات سفر سال گذشته رئیس جمهوری به این استان ابلاغ شده و بقیه آن در حال پیگیری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =