سمنان در جمع دانشگاه‌های برتر جهان در علوم فیزیک قرار گرفت

سمنان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: این دانشگاه، بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا در حوزه علوم فیزیکی قرار گرفت.

سیف‌الله سعدالدین عصر شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: ۳۱ دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی ، و علوم بالینی و سلامت در این رتبه‌بندی حضور داشتند. 

وی بیان کرد: براساس این رتبه‌بندی دانشگاه سمنان با کسب رتبه جهانی ۶۰۱-۸۰۰ در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترین‌های این رشته در دنیا قرار گرفت.

سعدالدین با بیان اینکه دانشگاه سمنان بر اساس این رتبه‌بندی در علوم فیزیکی در بین ۳۱ دانشگاه ایرانی رتبه دوازدهم را کسب کرد، ادامه داد: این دانشگاه توانست بالاتر از دانشگاه‌های شهید بهشتی، صنعتی شریف و تهران قرار گیرد.

وی با اشاره به ارزیابی ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار، زمین‌شناسی و نجوم، افزود : دانشگاه پرینستون از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزو ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در رده‌بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم فیزیکی قرار گرفتند.

بر اساس رتبه بندی سال ۲۰۱۹ دانشگاه لایدن هلند، دانشگاه سمنان برای نخستین بار در جمع ۹۶۳ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته بود.

دانشگاه سمنان از نظر علمی و پژوهشی رتبه یازدهم کشور را دارد، ۱۳ هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع کاردانی در دانشگاه سمنان تحصیل می‌کنند و حدود ۴۰۰ عضو هیات علمی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha