پاکستان سفیر نروژ را احضار کرد

اسلام آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان شامگاه روز شنبه با احضار سفیر نروژ، اقدام توهین‌آمیز روزهای اخیر یک سازمان غیر اسلامی این کشور به قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: مراتب اعتراض شدید و نگرانی عمیق مردم و دولت پاکستان در پی اقدام قرآن سوزی در شهر «کریستیان‌ساند» نروژ به سفیر این کشور ابلاغ شد.

در این بیانیه افزوده شد: به سفیر نروژ تاکید شد که ارتکاب چنین اقدامات احساسات یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مسلمان در سراسر جهان از جمله پاکستان را جریحه‌دار می کند.

وزارت امور خارجه پاکستان از سفیر نروژ خواست تا پیگرد عامل و عاملان چنین اقدامی موهن را از سوی مقامات کشور خود دنبال کرده و تا آنان به دست عدالت سپرده شوند.

در بیانیه مذکور آمده است: چنین اقداماتی به اسم آزادی بیان هرگز قابل توجیه نیست و به سفیر پاکستان در اسلو نیز دستور داده شده است تا اعتراض و نگرانی عمیق مردم و دولت پاکستان را به مقامات نروژ منتقل کند.

یک سازمان محلی ضد  اسلامی در نروژ روزهای با ادعای این که اسلام مذهبی است که در آن خشونت ترویج می شود، به حضرت «محمد» (ص) پیامبر عظیم الشان اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان توهین کردند.

گروه ضد اسلامی SIAN در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده و هدف خود را مقابله با ترویج اسلام عنوان کرده است. این گروه مدعی است اسلام قانون اساسی نروژ را نقض می کند و مغایر با ارزش های دموکراتیک و انسانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =