۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83566013
۰ نفر

برچسب‌ها

شایستگی و تجربه ملاک انتصاب در آموزش و پرورش البرز

کرج – ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: درحوزه تعلیم و تربیت این استان نگاه حذفی به مدیریت وجود ندارد زیرا رویکرد ما استفاده از تجارب است.

سالار قاسمی درآیین تودیع و معارفه مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج که عصر شنبه در کانون امام علی (ع) کرج برگزارشد، اظهارداشت: درآموزش و پرورش استان رویکرد سیاسی نداریم.

وی با اشاره به اینکه برای کارکردن باید به اخلاق ، صداقت و محبت توجه ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: درانتصاب مدیران در حوزه آموزش و پرورش نه تنها نگاه جناحی وحزبی نداشته ایم بلکه تلاش شده است تا مدیران کاری، صادق، دلسوز، اخلاق مدار، شجاع، کاردان و صبور به کار گماشته شوند.

وی بیان داشت: مدیران شایسته درمدارس نیز به مدیرانی گفته می شود که شئونات کاری را می دانند ودر حوزه تعلیم و تربیت با سختکوشی گام برمی دارند.

قاسمی یادآورشد: رفتار و اخلاق مدیران آموزش و پرورش باید همانند کلاس درس آموزنده باشد تا شاهد رشد و شکوفایی آینده سازان ایران اسلامی در جامعه شویم.

وی تصریح کرد: تکریم از نیروهای خدوم آموزش و پرورش نیزیک کلاس درس است زیرا در جامعه فرهنگ قدردانی از زحمات تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را نهادینه می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزبا بیان اینکه کار نمایشی و سیاسی در آموزش و پرورش نتیجه بخش نیست، اضافه کرد: دراین نهاد مهم کارتیمی و هدف دار بر اساس اسناد فرادستی و آموزه های دینی و قوانین حاکم برمسئولیت خطیرآموزش و پرورش نتیجه می دهد.

وی تصریح کرد: رئیس آموزش و پرورش آیینه تمام نمای آن مجموعه است به همین دلیل باید برنامه محور باشد و به اخلاق مداری و صداقت در حوزه کاری در کنار رعایت قوانین و ضوابط توجه کند.

قاسمی ادامه داد: برای اعتلای آموزش و پرورش همه باید کمک کنیم تا با اتحاد و همدلی به اهداف تعیین شده با ایجاد تحولات در حوزه تعلیم و تربیت دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: برای مدیریت در آموزش و پرورش باید فرصت سوزی نکنیم و از ظرفیت بالای آموزش و پرورش استفاده کنیم.

مدیرجدید آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج نیز دراین آیین ضمن تبریک هفته بسیج ،اظهارداشت: سیاسی کار نیستم و در آموزش و پرورش همانند سال هایی که کار کرده ام فقط به دنبال خدمت کردن هستم.

مراد مالمیر تصریح کرد: ضمن احترام به همه احزاب و جریان های سیاسی یادآوری می کنم که درآموزش و پرورش نباید فرصت سوزی کنیم.

وی بیان داشت: در آموزش و پرورش باید از فرصت ها به خوبی استفاده کرد و از حاشیه ها در کار پرهیز کرد.

این مسئول  اضافه کرد: مهمترین برنامه آموزش و پرورش را کار کردن برای دانش آموزان در قالب فعالیت های کاری تعریف شده تشکیل می دهد.

مالمیر ادامه داد: بازگشت به عقب را جز استفاده از تجربیات کاری را باید کنار بگذاریم تا با نگاه خدمت به جامعه هدف بتوانیم کار کنیم.

وی با بیان اینکه همه تبریک گفتن ها در همین نشست تمام می شود، یادآورشد: برای قدردانی از زحمات همه مدیران این ناحیه شخصا در قالب بازدید از مدارس حضور پیدا می کند لذا از زدن پلاکارد، آوردن گل و شیرینی پرهیز شود.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج تاکید کرد: اولین بازدید این مدیریت فردا یکشنبه از سه مدرسه شاهد این ناحیه انجام می شود.

در این آیین قاسم پوستین دور مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج گزارشی از عملکرد ۴ ساله خود در این ناحیه ارائه داد و از زحمات وی نیز تقدیر شد.

آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج ۱۳۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز دارد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =