۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83566001
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی جدیدی وارد سمنان می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش پراکنده باران، برف و مه‌آلودگی با نفوذ امواج کم‌دامنه ناپایدار از نواحی شمالی به این استان برای ۴۸ ساعت آینده پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی عصر شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با نفوذ امواج ناپایدار و سامانه بارشی دیگری از بعد از ظهر امروز به استان، بارش پراکنده باران، برف، مه‌آلودگی و کاهش دید و گاهی وزش باد شدید برای استان سمنان دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: دمای هوای استان سمنان از اواخر روز دوشنبه چهارم آذر به طور نسبی کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: بارش باران و رگبار ، احتمال تگرگ، مه آلودگی در نواحی شمالی و ارتفاعات استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به مه‌آلودگی و کاهش دید و بارش برف و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و لغزندگی جاده‌ها تمهیدات پیشگیرانه لازم در دستور کار قرار گیرد. 

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان چهار و بیشینه دمای آن ۹ درجه سانتی‌گراد بود.

وی اضافه کرد: نردین با کمینه چهار درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و احمدآباد و باغستان با حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۳۰ کیلومتر بر ساعت وبیشترین میزان بارش برف مربوط به نردین به میزان سه سانتیمتر بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط