حضور مردم پای صندوق‌های رای نقش مهمی در معادلات بین‌المللی دارد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: حضور مردم ایران در پای صندوق‌های رای انتخابات پیش رو در اسفند ماه امسال نقش تعیین کننده در امنیت ملی و معادلات بین‌المللی دارد.

علیرضا رزم حسینی روز شنبه در دیدار با اعضای هیات نظارت بر انتخابات خراسان رضوی در مشهد افزود: ناظران و مجریان انتخابات باید تمام تلاش خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو به کار گیرند تا توطئه‌های دشمنان خنثی و زمینه مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای فراهم شود.

وی بر لزوم فراهم شدن زمینه انتخابات باشکوه، سالم و رقابتی در استان خراسان رضوی تاکید کرد و اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی همه مسوولان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.

وی گفت: همه دست اندرکاران انتخابات بر حسب وظایف مشخص شده در قانون، تمام تلاش خود را برای انتخابات باشکوه انجام می‌دهند تا مر قانون رعایت شود و در این راستا، فرمانداران و بخشداران آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

رزم حسینی افزود: باید شرایطی در این استان ایجاد شود که همه قشرهای مردم بتوانند به صندوق‌های رای دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به تلاش همه مجریان خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات سالم اظهار داشت: انتظار می‌رود این استان در عرصه انتخابات همانند دیگر حوزه‌ها نمونه بوده و نرخ مشارکت مردم از متوسط کشور بالاتر باشد.

وی گفت: تمام افتخار جمهوری اسلامی ایران به مردمی بودن آن است، همان مردمی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و اکنون نیز جنگ اقتصادی را تجربه می‌کنند.
استاندار خراسان رضوی تضمین استمرار نظام جمهوری اسلامی را منوط به حضور مردم در تمام صحنه‌های مختلف دانست و افزود: اگر می‌خواهیم جمهوری اسلامی تداوم داشته باشد، باید مردم در صحنه باشند تا همچنان پرقدرت در مسیر رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب گام برداریم.
وی همچنین با تبریک فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: بسیجیان در دوران دفاع مقدس حضور موثر داشتند و امروز هم در حوزه امنیت کشور نقش‌آفرینی موثر دارند.
حسن حعفری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی هم در این نشست گفت: توجه ویژه‌ای به آموزش مجریان انتخابات شده و همه با رعایت مر قانون به دنبال جلب مشارکت حداکثری مردم هستند.
محمد کمال سروی‌ها، رییس هیات نظارت بر انتخابات خراسان رضوی نیز در این نشست در زمینه آموزش افراد معتمد، بررسی امکانات سخت افزاری برگزاری انتخابات، شروع انتخابات در راس ساعت مقرر در همه حوزه‌ها و تعامل بین هیات‌های بازرسی گزارشی ارائه کرد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود.

۱۸ نفر از ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی، نمایندگان استان خراسان رضوی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =