«خانه‌های همدم» برای ازدواج آسان در پایتخت راه‌اندازی می‌شود

تهران-ایرنا-رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: «خانه‌های همدم» در راستای سیاست‌های شهردار پایتخت برای کمک به ازدواج آسان در منطقه ۱۱ راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی در نشست هماهنگی برای راه‌اندازی «خانه‌های همدم» به منظور کمک به ازدواج آسان در ساختمان شهرداری منطقه ۱۱ پایتخت اظهارداشت: این خانه‌ها در سایر مناطق نیز باید راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی سازمان فرهنگی هنری گفت: در این راستا در طرح «میقات خانواده» قصد داریم در مراکز فرهنگی سازمان مانند سالن‌های سینما پذیرای افرادی مانند پاکبان‌ها، غسال‌های بهشت زهرا(س) و... همراه با خانواده‌هایشان باشیم.

امرودی افزود: پردیس سینمایی رازی در منطقه ۱۱مکان مناسبی برای اجرای طرح میقات خانواده است و حدود ۱۰۰ هزار نفر را برای این طرح در نظر داریم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: یکی از شعارهای همیشگی شهرداری تهران مدیریت یکپارچه بوده است و می‌توانیم حداقل مجموعه‌های داخل شهرداری تهران را یکپارچه کنیم.

وی افزود: برای یکپارچه‌شدن باید دو طرف پیش‌قدم شوند، منطقه ۱۱ منطقه مهمی از لحاظ اجتماعی و بافت تاریخی است و برخی آثار هفت هزار ساله در اینجا کشف شده است و قصد داریم همکاری‌های فرهنگی گسترده‌ای با شهرداری این منطقه داشته باشیم تا آن مدیریت یکپارچه محقق شود و کاملاً هماهنگ عمل کنیم.

امرودی با اشاره به انجام مطالعات و اقداماتی در منطقه ۱۱اظهارداشت: محدوده خیابان‌های حافظ، انقلاب اسلامی، ولی‌عصر(عج) و نوفل‌لوشاتو با عنوان محدوده هنر و نمایش تعیین شده و سازمان فرهنگی هنری در این حوزه فعالیت خواهد کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: وجود تالار وحدت، تالار فرهنگ، عمارت نوفل‌لوشاتو و... غنای فرهنگی و هنری خاصی به این ناحیه بخشیده است و بوستان دانشجوی این منطقه باید پاتوق و ویترین ما برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری شود.

وی افزود: چهارراه ولی‌عصر(عج) چهارراه بسیار مهمی است و اتفاقات مهم شهر در آنجا رخ می‌دهد و گروه‌های جهادی و فرهنگی زیادی برای حضور در این فضا آمادگی دارند که باید شرایط را برای حضور آنان فراهم کرد.

امرودی با اشاره به توجه به استارت‌آپ‌های فرهنگی و انجام اقداماتی در این حوزه اظهارداشت: در این حوزه می‌توان از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری هم استفاده کرد، در سازمان فرهنگی هنری با همکاری شهرداری منطقه ۱۱ قرار است یک کار قله‌ای و تخصصی تعریف کنیم و خدمات سابق فرهنگسرای رازی همچنان مانند گذشته ادامه می‌یابد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: خط انقلاب را به عنوان یک مسیر گردشگری تعریف خواهیم کرد که از فرهنگسرای امام(ره) در جماران آغاز می‌شود و با گذر از باغ‌موزه قصر و فرهنگسرای انقلاب اسلامی، به بهشت زهرا(س) و فرهنگسرای رضوان می‌رسد.

امرودی افزود: با هماهنگی شورای شهر و شهرداری تهران در این حوزه می‌توان خدمات قابل توجهی در زمینه گردشگری ارائه کرد.

در ادامه حاضران در نشست از جمله نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و معاونان شهرداری منطقه و سعید صادقی مشاور شهردار تهران به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و سپس رئیس و معاونان سازمان فرهنگی هنری و شهردار منطقه ۱۱ و معاونان شهرداری منطقه از مکان‌هایی که برای راه‌اندازی «خانه همدم» در نظر گرفته شده، بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =