استاندار قم: از ظرفیت دانشگاه‌ها برای تحقق دولت الکترونیک استقبال می‌شود

قم – ایرنا – استاندار قم، تحقق دولت الکترونیک را از اهداف و برنامه‌های دولت در این استان دانست و گفت: از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها در این زمینه استقبال می‌کنیم.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در بازدید از دانشگاه شهاب دانش قم و جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تصریح کرد: در صورت الکترونیکی شدن انتخابات می‌توان از ظرفیت‌های فناورانه دانشگاه‌های استان استفاده کرد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در بحث مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی ظرفیت‌های بسیار خوبی در قم داریم که قابلیت رقابت با دانشگاه‌های معتبر ملی دارند.

وی ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز اجرایی را یکی از دغدغه‌های مسئولان کشور دانست و گفت: مراکز علمی کشور و استان قم در بعضی شاخص‌ها به روند تکاملی که دانشگاه‌های بزرگ دنیا طی کرده‌اند دست نیافته‌اند.

استاندار قم ایجاد دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه‌ها را یک ضرورت دانست و با اشاره به مراحل راه‌اندازی آن در سال جاری گفت تصریح کرد: ما در گام‌های ابتدایی فعالیت این دفتر هستیم و باید این ارتباط توسعه یابد.

سرمست استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل مشکلات اساسی استان و تعریف پروژه برای آن‌ها را از اهداف دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: باید گروه‌های کاری با توجه به ماموریت های اصلی دانشگاه‌ها تعریف‌شده و دستگاه‌های اجرایی جهت نیل به این هدف در کنار مراکز دانشگاهی قرار بگیرند.

وی بابیان اینکه امروز پیوندهایی بین دولت و دانشگاه‌ها برقرارشده است گفت: مهم این است که به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها باور داشته باشیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود یکی از الزامات برای فعالیت‌های نوآورانه را حمایت مسئولان دانست و گفت: خلاء پشتیبانی مالی و مشاوره حقوقی از نخبگان جوان و کسانی که به دنبال اقتصاد دانش‌بنیان هستند دیده می‌شود.

وی پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان را ضروری دانست و گفت: در ارتباط با نشست‌هایی که کارگروه دنبال می‌کند و نیز بازدیدهای میدانی از دانشگاه‌ها، کمک به آن‌ها و استفاده از کمک این مراکز برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، دولت و بخش صنعت است.

استاندار قم توزیع عادلانه و متناسب فضاهای کاربردی را یکی از چالش‌های موجود دانست و تصریح کرد: باید در یک فضای تعاملی منابع دانشگاه‌ها به‌طور متناسب و متوازن به اشتراک گذاشته شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha