۸۰ درصد مدارس غیرانتفاعی ملکان فاقد ساختمان مناسب است

تبریز - ایرنا - فرماندار ملکان گفت: مدارس غیرانتفاعی این شهرستان غیراستاندارد بوده و ۸۰ درصد از آن‌ها فاقد ساختمان مناسب برای تحصیل است.

محمدباقر خانی، روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: بیشتر این مدارس در منازل مسکونی اداره می شود به طوری که از آشپزخانه، گلخانه و یا سایر اماکن مسکونی به عنوان کلاس استفاده می شود.
وی بر لزوم نظارت بیشتر و استانداردسازی مدارس غیرانتفاعی این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: مسئولان ذیربط باید قبل از صدور مجوز برای فعالیت این گونه مدارس تمامی جوانب یک مدرسه ایده آل را در نظر بگیرند و بعد مجوزهای لازم را صادر کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از ثبت ۱۱۰ اختراع دانش آموزی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۲ طرح تجاری سازی شده و به مرحله تولید رسیده است.

عاشور اکرمی، با بیان اینکه ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در اولویت آموزش و پرورش استان است، افزود: در این راستا با ادارات مختلف قرارداد همکاری برای حرفه آموزی و کسب مهارت دانش آموزان منعقد شده است.

وی اظهار داشت: به منظور عرضه توانمندی های دانش آموزان روستایی به ویژه در زمینه تولید صنایع دستی، با کمک دهیاران در روستاها بازارچه هایی به این منظور دایر می شود.

اکرمی، ادامه داد: در آموزش و پرورش استان طرح برون سپاری به شدت پیگیری می شود و در این رابطه هیچ گونه محدویت مالی و اعتباری وجود ندارد.

شهرستان ملکان با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۵ کیلومتری تبریزمرکزاستان آذربایجان شرقی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =