فرماندار آستارا: رسانه‌ها در سلامت انتخابات نقش اساسی دارند

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: رسانه‌ها با آگاه‌سازی مردم و تشویق برای مشارکت حداکثری پای صندوق‌های آرا، در تضمین سلامت انتخابات‌ها نقش اساسی دارند.

حسن رستم زاد روز شنبه در نشست تبیین رسالت رسانه در انتخابات، در فرمانداری آستارا اظهار کرد: شفاف سازی جریانات انتخاباتی، با در نظر گرفتن منافع ملی اهمیت دارد اما در این مسیر باید از انتشار مطالب کذب و شبهه آفرین پرهیز شود.

وی ادامه داد: جذب آرای مردم و حفاظت از آنها مهم است و فعالان رسانه ها در خط مقدم فضاسازی در انتخابات ها قرار دارند و باید با رعایت حقوق شهروندی، فضای سالم رقابتی ایجاد کنند.

وی بیان کرد: ستاد انتخابات شهرستان آستارا از ۱۰ آذر ماه فعال خواهد شد و سامانه جامع انتخابات راه اندازی شده است و فرمانداری های کشور به صورت آنلاین با همدیگر در ارتباط خواهند بود.

رستم زاد افزود: تبیین ثمرات همه پرسی برای حضور آگاهانه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی ضروری است و با خرید و فروش آرا و هرگونه تخلف انتخاباتی، طبق قانون برخورد خواهد شد.

فرماندار آستارا گفت: دشمنان انقلاب اسلامی برای ناامیدی مردم از انقلاب و نظام، تلاش می کنند و نقش رسانه های داخلی در تنویر افکار عمومی، حساس و خطیر است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از یک نماینده در مجلس شورای اسلامی برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =