سومین جلسه شورای سیاستگذاری همایش چهل سال قانون اساسی برگزار شد

تهران- ایرنا- سومین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «چهل سال قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ ظرفیت‌ها، دستاوردها و چشم اندازها» برگزار شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، سومین و آخرین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «چهل سال قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ ظرفیت‌ها، دستاوردها و چشم اندازها» با حضور میرمحمد صادقی، حجت‌الاسلام محمد مصدق، لعیا جنیدی، عباسعلی کدخدایی، سیامک ره‌پیک و محمدحسن صادقی‌مقدم (اعضای شورای سیاستگذاری همایش)، ابوالفضل درویشوند دبیر کمیته علمی همایش و محمد بهادری جهرمی دبیر کمیته اجرایی همایش در محل شورای نگهبان برگزار شد.

ره‌پیک دبیر کمیته همایش با تشریح اقداماتی که پیش از برگزاری همایش صورت گرفته است، گفت: همایش چهل سال قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه سال جاری و در دو قسمت علمی و رسمی برگزار خواهد شد که از رؤسای قوه قضاییه و قوه مقننه جهت سخنرانی دعوت به عمل آمده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در ادامه سخنان خود گزارشی از روند مصاحبه با کسانی که در جریان تصویب قانون اساسی بودند، ارائه کرد.

ابوالفضل درویشوند دبیر کمیته علمی همایش در ادامه این جلسه از روند داوری مقالات علمی این همایش و پیش‌نشست‌هایی که تاکنون برگزارشده گزارشی ارائه کرد و تصریح کرد: در این همایش قرار است ضمن نمایش دادن اسناد قانون اساسی از مشروطه تاکنون، از سه جلد کتاب که توسط همکاران این پژوهشکده در حوزه قانون اساسی به نگارش درآمده، رونمایی شود.

سایر اعضای جلسه به موضوعات مختلفی از جمله شکل و نحوه برگزاری همایش، عناوین و محورهای آن و تلاش در جهت غنی‌سازی محتوایی همایش و غیره به ارائه نقطه‌نظرات خود پرداختند.

بر این اساس، همایش «چهل سال قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ دستاوردها، ظرفیت‌ها و چشم‌اندازها» به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سال تصویب قانون اساسی، به همت پژوهشکده شورای نگهبان و با همکاری قوای مجریه، قضائیه و مقننه و مشارکت مراکز دانشگاهی و پژوهشی برجسته کشور، روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه سالجاری برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =