نماینده پوتین در خاورمیانه بر حمایت از حق حاکمیت وثبات لبنان تاکید کرد

مسکو – ایرنا – نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با فرستاده کفیل نخست وزیر لبنان دیدار و بر حمایت مسکو از حق حاکمیت، استقلال و ثبات این کشور تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت امور خارجه روسیه، «میخاییل بوگدانف» با «جورج شعبان» نماینده سعد حریری کفیل نخست وزیر لبنان دیدار کرد و دو طرف درخصوص اوضاع سیاسی-اجتماعی و اقتصادی لبنان گفت وگو و تبادل نظر کردند.
طرف روسی در این دیدار بر موضع مسکو بر حمایت از حق حاکمیت و استقلال و یکپارچگی لبنان تاکید و ابراز امیدواری کرد: تلاش‌هایی که دولت لبنان از جمله حریری برای حل و فصل اوضاع این کشور برپایه توافق ملی در مسائل مهم از جمله تشکیل دولت بکار می‌گیرد، موفق باشد.
بوگدانف همچنین ابراز امیدواری کرد که اقدامات دولت لبنان به حل موثر مسائل پیچیده فرا روی جامعه این کشور کمک کند.
گفتنی است، لبنان در زمان حاضر با بحران تشکیل کابینه مواجه است و با گذشت بیش از یک ماه از آغاز اعتراضات مردمی در این کشور، تشکیل دولت در فراز و فرود مفهوم فن سالار (تکنوکرات) و تکنو-سیاسی معلق مانده است.
سعد حریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان که در هفته دوم تظاهرات استعفا داد، بر لزوم تشکیل دولت فن سالار پافشاری دارد و آن را به عنوان شرط بازگشت خود به نخست وزیری مطرح کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =