۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83565888
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حال ناخوش گردشگری فارس در هنگامه قطعی اینترنت

شیراز-ایرنا-عضو هیات مدیره جامعه هتلداران کشور گفت: قطع اینترنت ضربه سنگینی به پیکره گردشگری استان فارس وارد کرده بگونه‌ای که اکنون خرید اغلب تورهای گردشگری، رزرو هتل و ... فسخ شده است.

حسن سیادتان، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگری استان فارس در پی اتفاقات و ناآرامی‌های اخیر ضربه سنگینی خورده و مسافران و گردشگرانی که در ابتدای هفته گذشته وارد این استان شدند نیز سریعا فارس و شیراز را ترک کردند.

فسخ شد

رییس جامعه هتلداران فارس و عضو هیات مدیره جامعه هتلداران کشور،ادامه داد: قطعی اینترنت و عدم دسترسی به فضای مجازی در یک هفته گذشته نیز باعث شده تمام رزرو هتل‌ها و تاسیسات گردشگری فارس فسخ شود.

او اظهار داشت: اغلب کار هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری از جمله خرید، رزرو تور و هتل با استفاده از فضای مجازی و اینترنت انجام می‌شود که در حال حاضر این راه ارتباطی قطع شده است.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات گردشگری و هتل‌ها از قطعی اینترنت زیان بسیاری دیده‌اند، گفت: امیدواریم اینترنت به زودی وصل شود تا تاسیسات گردشگری فعالیت خود را از سر بگیرند.

سیادتان اضافه کرد: ضریب اشغال تخت اقامتگاه‌های گردشگری و هتل‌های استان فارس در هفته گذشته حدود سه درصد بوده است و این وضعیت نیز همچنان ادامه دارد.

لزوم تهیه بسته‌های حمایتی گردشگری

سیادتان همچنین بر تاثیر وقایع اخیر بر صنعت گردشگری تاکید و بیان کرد: باید بسته‌های حمایتی با کمک بخش خصوصی و دولت برای گذر از وضعیت کنونی گردشگری تهیه شود تا از زمین خوردن این صنعت جلوگیری به عمل آید.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بنزین می‌تواند بر کاهش سفرهای زمینی تاثیر زیادی بگذارد و این درحالی است که سفرهای هوایی نیز برای قشر زیادی از گرداشگران داخلی گران است.

ایجاد صندلی گردشگری

رییس جامعه هتلداران فارس پیشنهاد داد: با هدف توسعه صنعت گردشگری در شرایط کنونی می‌توان صندلی‌های ویژه گردشگری در هواپیماها در نظر گرفت بدین گونه که در هر پرواز ۱۰ صندلی ویژه گردشگری در نظر گرفته و برای استفاده گردشگران داخلی تخفیف‌هایی اعمال شود.

او اضافه کرد: پیشنهاد اختصاص 10 صندلی گردشگری به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز داده شده که امیدواریم برای توسعه صنعت گردشگری مد نظر قرار گیرد.

سیادتان، همچنین تهیه بسته‌های حمایتی ارزان قیمت برای گردشگری را یکی از راه‌های توسعه این صنعت دانست و اظهار داشت: هتل‌های استان فارس نیز می‌توانند برای رونق در صنعت گردشگری، تخفیف‌هایی را برای سفرهای ارزان قیمت در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسائل روزهای اخیر باعث لغو بسیاری از تورهای گردشگری استان فارس شده که امیدواریم با آرام شدن فضا، صنعت گردشگری استان رونقی تازه بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =