اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولویت های پژوهشی سال ۱۳۹۸ این اداره کل در قالب ۱۴ مورد برنامه ریزی و اعلام شده است.

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اولویت های پژوهشی شامل تأثیر دوره های سوادآموزی در ارتقای مهارت زندگی سوادآموزان، مؤلفه های تفکر انتقادی و میزان بهره گیری از آن در تدوین برنامه های درسی مقطع متوسطه اول برای ارائه الگوی مناسب، نقش مراکز یادگیری محلی در گسترش فرهنگ مطالعه در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و تأثیر اجرای طرح آموزش مقدماتی رایانه ویژه سوادآموزان دوره انتقال بر روند یادگیری آنان است.

وی افزود: دیگر اولویت های پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد شامل موانع تقویت یادگیری مبتنی بر پژوهش در مدارس متوسطه اول از دیدگاه معلمان و ارائه مدل راهبردی یادگیری مبتنی بر پژوهش، رابطه سبک ارزشیابی و سبک نظارت و راهنمایی با توانمندساازی معلمان مقطع متوسطه اول، شناسایی راهکارهای افزایش درآمد اختصاصی آموزش و پرورش و طراحی الگوهای درآمدزایی با تأکید بر ظرفیت ها، دلایل تمایل نداشتن دانش آموزان پایه نهم و اولیای آنها برای تحصیل در هنرستان ها و طراحی مدل خط مشی گذاری برای توانمندسازی و ارتقای حرفه ای معلمان با تکیه بر آموزش های ضمن خدمت است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان مقطع ابتدایی با تکیه بر مبانی ارزشیابی کیفی - توصیفی، عوامل مؤثر بر سلامت روان دانش آموزان مقطع متوسطه اول، ارائه مدل مدیریت مدرسه محور بر اساس فرهنگ اسلامی - ایرانی، دلایل خودکشی موفق بین دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و آموزش هنرستان های فنی و حرفه ای و تناسب آن با مهارت های مورد نیاز حال و آینده فعالیت های اقتصادی در حوزه های صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و خدمات از دیگر اولویت های پژوهشی این اداره کل است.

زارع پور عنوان کرد: مهمترین اهداف تعیین این اولویت های پژوهشی شامل توسعه فرهنگ پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت، استفاده بهینه از فعالیت های پژوهشی در فرآیند یاددهی و یادگیری و مشارکت محققان در برنامه ریزی، تصمیم گیری و تولید دانش است.

وی ابراز داشت: محققان کهگیلویه و بویراحمد می توانند پیشنهادهای پژوهشی (پروپوزال) خود در زمینه این ۱۴ اولویت پژوهشی را تا ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ به اداره کل آموزش و پرورش استان ارائه دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط ارائه پیشنهادهای پژوهشی (پروپوزال) محققان استان در زمینه این ۱۴ اولویت پژوهشی شامل داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد، مرتبط بودن رشته تحصیلی پژوهشگر با موضوع تحقیق و وجود وقت کافی برای پژوهشگر به منظور تهیه، تدوین و ارائه نتایج تحقیق است.

زارع پور اظهار داشت: پیشنهادهای پژوهشی (پروپوزال) محققان کهگیلویه و بویراحمد در محیط word با فونت B nazanin و قلم ۱۴ تایپ و سی.دی و پرینت سه نسخه از آن ارائه شود.

وی افزود: دستمزد محققان کهگیلویه و بویراحمد برای هر کدام از پیشنهادهای پژوهشی (پروپوزال) ارائه شده پس از ارائه گزارش مراحل اجرای آن و تأیید کمیته تخصصی قابل پرداخت است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =