حضور ۲ قایقران اهل نقده در اردوی تیم ملی

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی گفت: عاقل حبیبیان و میلاد الله‌وردیان، ۲ روئینگ‌سوار اهل شهرستان نقده در نهمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی که در سد آیدوغموش شهرستان میانه آغاز شده است، حضور دارند.

شهرام احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ ورزشکار نقده‌ای به تازگی هر کدام با کسب یک مدال برنز از مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا به میزبانی کره جنوبی، به ایران اسلامی بازگشته‌اند و  بار دیگر با دعوت سرمربی تیم ملی روئینگ به اردوی آماده‌سازی دعوت شدند.

وی بیان کرد: تیم ملی روئینگ مردان کشور از هم اکنون خود را برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو و رقابت های کاپ آسیا آماده می‌کند.

وی با بیان اینکه این اردو تا ۲۴ آذر ماه جاری ادامه دارد، گفت: افشین فرزام سرمربی و فرزین رضایی کمک مربی تیم ملی روئینگ هستند و برای این مرحله از اردو میلاد الله وردیان و عاقل حبیبیان از آذربایجان‌غربی، محمدحسین حقی و سیاوش سعیدی از تهران، بهمن نصیری از زنجان و امیرحسین محمودپور از گیلان را دعوت کردند.

دبیر هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی گفت: همچنین طی آبان ماه امسال «فاطمه مجلل» روئینگ سوار ملی‌پوش اهل شهرستان ارومیه به همراه ۱۴ ورزشکار در دهمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی روئینگ بانوان به میزبانی تهران در دریاچه آزادی تهران حضور داشت.

وی افزود: سولماز عباسی مربی، هما خاتمی کمک مربی و مرتضی قاطع سرپرست تیم ملی روئینگ بانوان بودند.

تیم ملی روئینگ مردان و بانوان ایران از هم اکنون برای حضوری قدرتمند در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می شود.
سال گذشته محسن شادی، رضا قهرمانی و عاقل حبیبیان سه رویینگ سوار نقده ای در کنار طاهر کبوتری مربی مهابادی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بودند که با وجود رسیدن به دیدارهای فینال از رسیدن به مدال بازماندند.
شادی با وجود اینکه توانست به دیدار فینال A رویینگ تک نفره این مسابقات راه بیابد در رقابت با حریفان آسیایی با ثبت زمان هفت دقیقه و ۲۲ ثانیه و ۸۶ صدم ثانیه در جایگاه پنجم قرار گرفت و در عین ناباوری از رسیدن به مدال محروم شد.
در بخش ۲ نفره سبک وزن نیز رضا قهرمانی دیگر ورزشکار استان به همراه امیرحسین محمودپور که به دیدار فینال A راه یافته بودند، با رکورد هفت دقیقه و ۱۸ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه در جایگاه پنجم جای گرفتند.
همچنین در مرحله شانس مجدد تیم ۲ نفره جفت پاروی مردان متشکل از عاقل حبیبیان و محسن شادی با حریفانی از کشورهای چین، چین تایپه، قزاقستان و ازبکستان روبرو شدند و با ثبت رکورد هفت دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه در جایگاه سوم گروه خود قرار گرفتند و از رسیدن به فینال بازماندند.
محسن شادی متولد شهرستان نقده و قهرمان ۲ دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو و ۲۰۱۴ اینچئون است و چندین مدال جهانی نیز در کارنامه خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =