۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83565874
۰ نفر

برچسب‌ها

 انجمن مفاخر لنگرود موجودیت یافت

لاهیجان –ایرنا- رییس انجمن آثار و مفاخر شهرستان لنگرود گفت:انجمن آثار و مفاخر شهرستان لنگرود به منظور شناسایی و تجلیل از شخصیت ها و آثار فرهنگی و تاریخی این شهرستان تشکیل شده است.

 محمد محمدی بندری روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از رشت و لاهیجان این سومین انجمن مفاخر استان گیلان است که در شهرستان لنگرود تشکیل شده  و پس از دو هفته تشکیل این انجمن ، اولین نکوداشت علامه ذوالفنون دکتر محمدجعفر جعفری لنگرودی از بزرگان فقه ،حقوق و فلسفه را عصر جمعه در شهر برگزار کرد.

وی خاطرنشان کرد:  در شهرستان لنگرود بیش از 30 شخصیت برجسته علمی شناخته شده وجود دارند که از بزرگان و مفاخر کشور محسوب می شوند که برای تمامی این مفاخر برنامه وجود دارد که بتدریج همایش بزرگداشت آنها برگزار می شود .

وی یادآورشد: همه شخصیت ها و بزرگان دکتر جعفری لنگرودی را استاد خود می دانند و این انجمن نیز افتخار می کند که نسبت لنگرودی این شخصیت برجسته کشور سبب بالا بردن شان و شهرت شهر لنگرود شده است.

علاوه جعفری لنگرودی ، شخصیت هایی چون آیت الله دیوشلی مرجع تقلید، شمس لنگرودی شاعر و ادیب ، صادقی نمایشنامه نویس ،محمود پاینده لنگرودی شاعر، فرهنگنامه نویس و پژوهشکر، مهدی هاشمی کارگردان و فیلمنامه نویس  از جمله بزرگان شهر لنگرود محسوب می شوند.

شهرستان لنگرود بیش از 137هزار نفر جمعیت دارد و از سه بخش مرکزی ، کومله و اطاقور و پنج شهر لنگرود، شلمان ، کومله ، اطاقور و چاف و چمخاله تشکیل شده است و در 155کیلومتری شهر رشت مرکز گیلان  قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =