ورامین آماده ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی است

تهران- ایرنا- فرماندار ورامین از آمادگی این شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک برای ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه مشترک با فرمانداران و معاونان سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان‌های پیشوا و قرچک که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: انتخابات، نمادی از تحقق مردم سالاری دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که اجرای با شکوه، قانونمند و شفاف وظیفه تمامی دست‌اندرکاران این رویداد مهم سیاسی است.
وی افزود: حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک به مرکزیت شهرستان ورامین یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که لازم است تا هر سه شهرستان با همدلی و همراهی و استفاده از تجربیات گذشته، زمینه برگزاری با شکوه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی را رقم بزنند.
فرماندار ورامین با اشاره به آغاز مرحله ثبت نام از داوطلبین شرکت در انتخابات از دهم آذرماه گفت: در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۴۰ نفر با حضور در ستاد انتخابات حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک، آمادگی خود را برای شرکت در این انتخابات اعلام کردند و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد از داوطبین با درصدی افزایش، در زمان رسمی، ثبت نام خود را تکمیل کنند.
کاغذلو اظهار کرد: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۱۷۶ صندوق اخذ رأی در شهرستان ورامین پیش‌بینی شده بود که بر اساس دستورالعمل‌های ستاد انتخابات کشور و استانداری تهران و بر حسب ضرورت، امکان افزایش تعداد شعب به منظور رفاه و آسایش مردم پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: با وجود آن که ورامین، مرکز حوزه انتخابیه و محل ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی است ولی تلاش می‌شود تا از ظرفیت‌های دو شهرستان دیگر حوزه انتخابیه نیز به منظور برگزاری با شکوه این رویداد مهم سیاسی استفاده شود.
امنیت، سلامت و حضور حداکثری مهمترین هدف مسئولان در اجرای انتخابات است
فرماندار شهرستان قرچک نیز در این جلسه گفت: امنیت، سلامت و حضور حداکثری مردم در انتخابات مهمترین هدف مسئولان اجرایی انتخابات است که این مهم جز با هم‌دلی و هم‌افزایی تمامی افراد مسئول میسر می‌شود.
بهمن خطیبی افزود: مسئولان اجرایی برگزاری انتخابات به عنوان بستر ساز حضور مردم، موظفند تا تمامی فرایند این رویداد مهم سیاسی را در بستر قانون و شفاف اجرا نمایند، همه افراد موظفند تا دست به دست هم، شرایط را برای برگزاری با شکوه انتخابات فراهم کنند.
وی اظهار کرد: در صورت استفاده مرکز حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک از ظرفیت هر سه شهرستان، هم دلی و وفاق بیشتری برای اجرای امور به دست آمده و کارها با سهولت و بر اساس همکاری متقابل پیش می‌رود.
وی تأکید کرد: مهمترین هدف، برگزاری انتخابات با شکوه، قانونمند و با حضور حداکثری مردم است که اگر همه ارکان برگزاری انتخابات، این اصول را مد نظر خود قرار دهند، اهداف برگزاری انتخابات محقق می‌شود.
خطیبی گفت: ملاک عمل در برگزاری انتخابات، فقط قانون است و باید به تمامی افراد و داوطلبین نگاهی عادلانه داشت.
همدلی مسئولان زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم می‌کند
فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این جلسه گفت: هر چه میزان همدلی و همراهی مسئولن با یکدیگر بیشتر شود، به همان میزان مشارکت حداکثری مردم نیز افزایش پیدا می‌کند.
حسین عباسی گفت: برگزاری انتخابات، فرایندی در هم تنیده است که جز با همدلی و همراهی تمامی مسئولان به درستی اجرا نمی‌شود.
وی تصریح کرد: وضعیت برگزاری انتخابات در دوره‌های گذشته نیاز به آسیب شناسی دارد تا با رفع نواقص، بهترین انتخاب در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی در این منطقه برگزار شود.
وی تأکید کرد: هر چه میزان آسیب‌های انتخابات کمتر شود، به همان نسبت مشارکت مردم افزایش پیدا می‌کند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =