۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83565863
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خروش مردم اهواز علیه اغتشاش و آشوب

اهواز - ایرنا - راهپیمایی مردم شهرستان اهواز در محکومیت اقدامات اخیر اغتشاشگران و آشوبگران در برخی نقاط کشور در حالی روز شنبه برگزار شد که با حضور اقشار و قومیت های مختلف همراه بود.

به گزارش ایرنا صبح روز شنبه راهپیمایی مردم اهواز در محکومیت اقدامات اخیر اغتشاشگران با حضور پرشور مردم و مسوولان برگزار شد و پیر و جوان، زن و مرد یک ‌صدا و همدل، شعارهایی در راستای اقتدار و امنیت ۲ اصل اساسی برای کشور، سر دادند.

راهپیمایان اهوازی خواستار برخورد با عاملان برهم زدن امنیت و آرامش مردم در روزهای اخیر شدند و از دستگاه قضایی خواستند تا عاملان اغتشاش‌های روزهای گذشته را به سزای اعمالشان برساند. همچنین مردم انقلابی، مؤمن و بصیر اهواز با راهپیمایی خود، میثاقی دوباره با ولایت بستند و انزجار از آشوبگران را اعلام کردند.

راهپیمایان اهواز که مسیر میدان مولوی تا چهارراه سلمان فارسی را پیاده رفتند، صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده و با مشت‌های گره ‌کرده، فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» و « مرگ بر فتنه گر» سر دادند.

یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ما غیر از تشکر از مردم ایران، حرف دیگری نداریم. آنها نشان دادند که ملت بابصیرت و باوفایی هستند و با وجود تحمل مشکلات ناشی از تحریم‌ها و نگرانی نسبت به افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن، بار دیگر با آرمان های امام راحل(ره) و شهدا تجدید بیعت کرده و به پیروی از سخنان رهبر معظم انقلاب به میدان آمدند.

آیت ا... محسن حیدری با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی متوجه شد که ملت ایران با چنگ و دندان از نظام و انقلابشان پاسداری و دفاع می‌کنند گفت: دشمنان در طول دوران انقلاب اسلامی ، مشکلاتی برای کشور ما مثل تحمیل جنگ و سایر توطئه‌ها به وجود آوردند اما مردم ما همیشه پشتیبان رهبر خود بودند.

وی افزود: ملت ما وقتی متوجه شدند که مزدوران استکبار جهانی و سلطنت طلبان از اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند، صف خودشان را جدا کرده و حضور گسترده ای در این راهپیمایی داشتند. مواضع ملت ایران چیز تازه ای نبوده و ۴۰ سال است که این ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی و برای حفظ مصالح ملت و آرمان های اسلام همچنان ادامه دارد.

امام جمعه موقت اهواز نیز گفت: مساله امنیت و آرامش از ضروری ترین موضوعاتی است که هر جامعه ای به آن نیاز دارد، به طور قطع در جامعه‌ای که آزادی و دموکراسی برقرار باشد مردم آن جامعه باید حق اظهار نظر داشته و هرگونه اقدامی را که از سوی دستگاه های اجرایی صحیح نمی دانند، می توانند مطالبات خود را بیان کنند اما صحیح نیست افرادی بخواهند از این مساله سو استفاده کرده و دست به شورش زده و امنیت و آرامش را از بین ببرند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالحسن حسن زاده با بیان اینکه بر هم زدن آرامش و امنیت، خطوط قرمز کشور ملت هستند گفت: آمریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها و دیگرانی که از این خطوط قرمز حمایت می کنند مورد غضب ملت ایران هستند. حضور پرشور مردم اهواز در راهپیمایی امروز نشان می دهد که آنها مطیع قانون بوده و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند.

این استاد حوزه با بیان اینکه مردم ما علاوه بر صندوق‌های رای حق اظهار نظر در برخی امور را دارند افزود: در برخی از مقاطع، کافی نیست که تنها از طریق صندوق رای، نظر مردم را متوجه شویم. در سال های اخیر نتوانستیم راهکارهایی را برای اعتراض صحیح به مردم ارایه داهیم لذا باید در این زمینه فکری شود تا مردم بدانند چطور نظر و اعتراض خود را بیان کنند بدون اینکه بحث امنیت و آرامش مردم مختل شود.

وی افزود: امیدوارم وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی فکری برای این مساله داشته باشند و دستگاه قضایی با قاطعیت و باعدالت، کسانی را که آرامش کشور را از بین برده و جان مردم را تهدید کردند، مجازات کند.

یکی از جوانان اهوازی هم در حاشیه راهپیمایی امروز در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: استکبار جهانی می‌داند با ملت ایران نمی‌تواند وارد جنگ شود و آشوبگران و عاملان استکبار جهانی در اقدام علیه ایران باید به خود آمده و آینده خود را خراب‌تر از این نکنند.

علی یوسفی با بیان اینکه ملت ایران، ملت ترسویی نیست و با تمام توان از ارزش‌های دینی و ملی خود دفاع می‌کند گفت: مردم مطالبه دارند و از گرانی‌ها ناراحت هستند اما هرگز آشوب و اغتشاش نمی‌کنند و به اموال عمومی و شخصی دیگران لطمه نمی‌زنند.

وی با اشاره به اینکه مردم اجازه نمی‌دهند که اغتشاشگران به پایه‌های انقلاب اسلامی ضربه بزنند افزود: اعتراض با ضرر زدن به کشور و اموال عمومی به نتیجه نمی‌رسد چون این اقدامات به جیب خود مردم خسارت می زند.

وی ادامه داد: مسئولان، اجرای منویات رهبری مبنی بر رونق تولید و اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای ایرانی را در دستور کار قرار داده و از دستگاه‌های نظارتی نیز می‌خواهیم با گرانی مقابله کرده و به صورت ویژه بر قیمت اجناس نظارت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =