شهرری آماده برگزاری جشن‌های میلاد عبدالعظیم(ع) است

شهرری- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی ری گفت: جشن میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) از روز سه شنبه(پنجم آذرماه) به مدت یک هفته در ۳۰۰ هیات مذهبی این شهرستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی کنگرلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه‌های متنوع فرهنگی شاد از جمله مولودی خوانی، شعرخوانی برگزاری نشست‌های معرفتی ویژه کودکان و نوجوانان و مدیحه سرایی از جمله برنامه‌های این جشن‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ مبلغ دینی به مناسبت میلاد سید الکریم(ع) در شهرستان ری حضور خواهند یافت، افزود: آشنایی کودکان و نوجوانان با شخصیت علمی و دینی حضرت عبدالعظیم(ع) از اصلی ترین برنامه‌های هفته میلاد امامزاده واجب التعظیم می‌باشد.

کنگرلو در ادامه از هرگونه پیشنهاد و ایده فرهنگی و مذهبی برای برگزاری بهتر و مطلوب‌تر برنامه‌های فرهنگی هفته میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) استقبال کرد و افزود: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با مشارکت نهادهای مختلف و برگزاری جلسات متعدد تلاش دارد تا این هفته را با شکوه خاصی برگزار کند و در این زمینه تلاش شبانه‌روزی می‌کند.

حضرت عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می‌رسد. پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبة بن قیس.

ایشان در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه بدنیا آمدند و مدت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم بوده است، محضر مبارک امام رضا (ع)، امام محمّد تقی (ع) و امام هادی (ع) را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

۲۹ آذر تا پنجم دی ماه سالجاری(اول تا هفتم ربیع الثانی) هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =