طلسم ۱۰۲ هفته‌ای استقلال در وطنی می‌شکند؟

تهران- ایرنا- استقلال این فرصت را دارد تا بعد از ۱۰۲ هفته یا به عبارتی دیگر پس از ۱۳۰۶ روز از پرسپولیس در جدول رده‌بندی لیگ برتر سبقت بگیرند.

شکست دور از انتظار پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه آزادی عواقب بسیار زیادی داشت. یکی از این عواقب که بیشتر برای هواداران این تیم ممکن است اهمیت داشته باشد؛ ماجرای عقب افتادن احتمالی‌شان از رقیب سنتی بعد از چند سال است.

استقلال روز دوشنبه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف نساجی مازندران خواهد رفت و در صورت کسب حداقل امتیاز در این مسابقه می‌تواند بالاتر از پرسپولیس در جدول رده بندی قرار بگیرد و به انتظار چندین ساله هوادارانش خاتمه دهد.

آخرین باری که استقلال در جدول رده‌بندی لیگ برتر بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت به هفته بیست و هشتم لیگ پانزدهم برمی‌گردد. جایی که پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۲ بر صفر در برابر نفتِ تحت هدایت علیرضا منصوریان شکست خورد و استقلال در ورزشگاه تختی با نتیجه ۲ بر یک از سد سایپا گذشت. در آن هفته وحید امیری دروازه سرخپوشان را با اشتباه سوشا مکانی باز کرد؛ در حالی که گلر نفت، علیرضا بیرانوند بود و استقلال با گل پروپیچ که بعدها باعث دردسرهای فراوانی برایش شد از سد سایپا گذشت. از آن ترکیب استقلال فقط یک بازیکن باقی مانده و آن هم فرشید اسماعیلی است.

نمایش درخشان تیم استراماچونی در هفته‌های اخیر و روند سینوسی پرسپولیس باعث شده تا این فرصت نصیب آبی پوشان شود که بتوانند از رقیب سنتی خود بعد از ۱۰۲ هفته یا به عبارتی دیگر بعد از ۱۳۰۶ روز و یا به بیانی دیگر پس از سه سال و ۶ ماه و ۲۷ روز سبقت بگیرند. اتفاقی که باید دید مانند آخرین سبقتشان تنها یک هفته دوام خواهد آورد یا بیشتر خواهد شد.

البته فراموش نکنیم که نساجی با هدایت رضا مهاجری برای پایان دادن به بحرانی که درش قرار دارد، به دنبال کسب سه امتیاز از استقلال است و اگر بتواند به این مهم برسد بازهم استقلال پایین‌تر از پرسپولیس باقی خواهد ماند. به هر حال همه چیز روز دوشنبه در ورزشگاه شهید وطنی مشخص می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =