۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آماده تحویل به سیلزدگان لرستانی است

خرم‎آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده بازسازی و احداث شده و آماده تحویل به مردم است.

سیدموسی خادمی روز شنبه در حاشیه همایش تحزب و توسعه افزود:‌کار تعمیر ۱۸ هزار واحد نیز به اتمام رسیده و بازسازی ۱۲ هزار واحد آغاز شده است.

وی با اشاره به دبی ۶ هزار و ۴۰۰ مترمکعبی عبور آب در کشکان و در مقطع شهر پلدختر  اظهار داشت: تاکنون ۸۴۰ میلیارد تومات تسهیلات و ۲۴۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض تنها در بخش مسکن سیلزدگان پرداخت شده و این روند ادامه دارد.

وی تصریح کرد:‌بیش از یکهزار میلیارد تومان برای بازسازی زیرساخت های سیلزده تخصیص یافته و با وجود سخت گیری های پژوهشگاه فضایی در حوزه کشاورزی، خسارت دیدگاه این بخش ۴۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض دریافت کرده اند.

استاندار لرستان خسارت سیل به راههای استان را ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای این حوزه تخصیص یافته و از ۱۰۰ طرح مشکل دار، ۳۰ طرح اغاز شده است.

خادمی اضافه کرد: تاکنون یکهزار و ۲۰۰ متر پل در مناطق سیلزده احداث دشه  و در شرایطی که اعتبارات به صورت اوراق ۲ ساله تامین شده برخی پیمانکاران پای کار نیستند.

به گفته وی تاکنون هشت هزار بسته لوازم خانگی نیز به سلزدگان اهدا شده است.

سیل فروردین ماه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به لرستان خسارت زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =