نهضت فرهنگی در ارتش در طرح‌های لبیک و مصباح تجلی یافته است

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه نهضت فرهنگی در طرح‌های لبیک و مصباح در ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلی پیدا کرده است، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی برای فعالیت‌های فرهنگی در ارتش جمهوری اسلامی در حال اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز شنبه در همایش مسئولین مجتمع‌های فرهنگی کوی‌های سازمانی نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: باید شکرگزار نعمات خداوند منان باشیم که جوانی ما را با پیروزی انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) متقارن کرد که دریچه‌های تربیت اسلامی، معنوی و قرآنی را به روی ما باز کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در منطقه دگرگونی ایجاد کرد، افزود: یکی از موضوعات مهم در دگرگونی انقلاب، ترویج فرهنگ قرآن و معنویت در جامعه اسلامی بود که با برنامه‌های مختلف فرهنگی تحقق پیدا کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اجرای برنامه‌های فرهنگی را در سطح یگان‌ها و کوی‌های سازمانی تکلیف مهم خواند و تصریح کرد: نگاه سلسله مراتب فرماندهی در نیروی زمینی ارتش نسبت به کارکنان و خانواده‌ها همانند عائله تحت تکفل است، طرح‌های لبیک یا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) این نیرو در قالب برنامه‌های ارتقای آمادگی رزمی، قرآنی، معیشتی و طرح‌های مهم فرهنگی به شکل مطلوبی در حال اجرا است.

حیدری با اشاره به اینکه نهضت فرهنگی در طرح‌های لبیک و مصباح در ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلی پیدا کرده است، بیان کرد: تاکید مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) این است که در حوزه خانواده فعالیت‌های فرهنگی بیشتری انجام شود، برابر منویات معظم له طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در حوزه تربیت و سبک زندگی اسلامی باید گام‌های موثرتری را برداشت و ما در نیروی زمینی در این خصوص طرح‌ها و برنامه‌های مطلوبی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و فرماندهی در هر شرایطی حمایت کننده و پشتیبان اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط منطقه و همچنین هجمه‌های فرهنگی که از سوی دشمنان نسبت به جمهوری اسلامی ایران طرح‌ریزی می‌شود، اجرای طرح‌های مهم فرهنگی، قرآنی، اسلامی و اخلاقی در سطح کوی‌های سازمانی مولفه‌های مهم در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha