مردم‌سالاری و حقوق فردی اجتماعی در فرهنگ بسیج متجلی است

تهران- ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی اعلام کرد: بسیج خود به تنهایی فرهنگی است که استقلال و آزادی، دین و سیاست، کرامت و شرافت، مشروعیت و مقبولیت، مدنیت و مردم‌سالاری و حقوق فردی اجتماعی در آن متجلی است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، سردار اسکندر مومنی در این پیام ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان سلحشور و ملت قهرمان ایران اسلامی، با یادآوری این موضوع که در تاریخ پنجم آذرماه ۱۳۵۸ هنوز ۹ ماه از انقلاب نگذشته بود که سازمان بسیج بنا بر فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد، افزود: این شجره طیبه پس از گذشت ۴۰ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش بزرگی در پاسداشت ارزش‌های انقلاب و نظام داشته است.
در ادامه پیام مومنی آمده است: بسیج نام مردانی است که در هولناک‌ترین لحظات زندگی، بی‌اعتنا به نام و نان، از مال و منال بریده و با سمند عشق از قله ترس گذشته و دشت خطر را درنوردیده و با مدد خون بیرق سه رنگ، پیروزی را در مرتفع‌ترین آسمان ایثار به اهتزاز درآوردند.
بنابر این پیام، بسیج خود به تنهایی فرهنگی است که استقلال و آزادی، دین و سیاست، کرامت و شرافت، مشروعیت و مقبولیت، مدنیت و مردم‌سالاری و حقوق فردی اجتماعی در آن متجلی است. در فرهنگ بسیج تا قیام قیامت راه امام؛ عزت، کلام رهبری؛ سعادت، کشته شدن در راه خدا؛ کرامت، اسرائیل غاصب و آمریکا؛ دشمن شماره یک ملت ایران است.
در بخشی دیگر از این پیام می خوانیم: با گذشت ۴۰ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد حضور مؤثر بسیج در عرصه‌های جنگ تحمیلی و دوران سازندگی بوده‌ایم و امروز که یک جنگ اقتصادی به کشور تحمیل‌شده است، می‌طلبد بسیجیان همانند سایر عرصه‌ها در این نبرد نیز فعالیت داشته باشند.
ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با نصب‌العین قرار دادن فرهنگ و تفکر ناب بسیجی، افتخار دارد همواره دوشادوش بسیجیان همیشه بیدار، این سرزمین شهیدپرور باشد.
این‌جانب فرارسیدن روز تاریخ‌ساز و غرورآفرین بسیج مستضعفان را به محضر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، بسیجیان سلحشور و ملت قهرمان ایران اسلامی تبریک عرض می‌کنم و سربلندی روزافزون این جان برکفان مخلص را از درگاه خداوند منان مسئلت می‌کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =