بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب ماکو نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار

ارومیه - ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب ماکو با اشاره پیشرفت تصفیه‌خانه این شهرستان گفت: بهره‌برداری از این طرح بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

یعقوب حسین‌نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت این تصفیه خانه در پایان فاز یک و ۲ به ۶ هزار و ۶۸۲ مترمکعب در شبانه روز می رسد که می تواند جمعیتی معادل ۴۴ هزار و ۵۴۹ نفر را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه کل سامانه فاضلاب ماکو، شبکه، خط انتقال و تصفیه خانه این شهر ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: برای این سامانه تاکنون ۱۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: حدود ۹۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری اصلی و فرعی طرح هنوز اجرایی نشده است که در صورت تامین و تخصیص اعتبار لازم باید ۶۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شود.

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو  با اشاره به اینکه خط انتقال این سامانه با تغییر محل احداث پروژه، حدود ۹ کیلومتر افزایش یافته است، گفت: با وجود تقبل هزینه اجرایی این قسمت توسط سازمان منطقه آزاد ماکو و شورای اسلامی شهر، هنوز مبلغی در این خصوص پرداخت نشده است.

حسین نژاد افزود: برای اتمام کل سامانه فاضلاب ماکو، یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم از بخش های مختلف هزینه شود.

ماکو از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است و با توجه به جمعیت قابل توجه این شهر، احداث تصفیه خانه فاضلاب ضروری به نظر می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =