جمعیت جوانان عشایر فارس: مطالبه‌گری باید از روش‌های قانونی دنبال شود

شیراز-ایرنا- جمعیت جوانان عشایر فارس در بیانیه‌ای اعلام کرد: جوانان و اقوام عشایر فارس، بیان نظرات و مطالبه‌گری را حق قانونی مردم می‌دانند که باید از طرق قانونی و مسالمت آمیز دنبال شود اما ایجاد ناامنی و تخریب بیت المال را محکوم می‌کنند.

در این بیانیه که رونوشت آن شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، ضمن محکوم کردن اقدامات ناشایست عده‌ای در تخریب اموال عمومی و بر هم زدن نظم جامعه، عنوان شده است: معتقدیم در برهه حساس کنونی، لزوم نقش آفرینی بیشتر فعالان جامعه مدنی، سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) و نخبگان، همگام با مردم برای دفاع از منافع ملی با هم افزایی بیشتر امری ضروری است.

در ادامه این بیانیه از تلاش‌های همه جانبه شورای تامین استان و نیروهای نظامی در برقراری امنیت و همچنین نیروهای خدمات رسان شهرداری در بازگشت شهر به حالت عادی قدردانی شده است.

واکنش‌ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از بیست و چهارم آبان ماه ۹۸ به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این واکنش‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد اما در این میان، برخی افراد به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

بر اساس اعلام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز در روزهای گذشته علاوه بر زیان‌های شخصی وارد شده به افراد، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به تاسیسات شهری شیراز خسارت وارد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =