۱۰ هزار متر مربع از حریم رودخانه کرج در اسلامشهر رفع تصرف شد

تهران- ایرنا- مدیر امور منابع آب اسلامشهر از لایروبی و رفع تصرف ۱۰ هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد که این امر در راستای حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه‌ها انجام شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  محمدرضا گیتی پژوه در این باره اظهار داشت: با توجه به شروع بارش‌های پاییزه و پیش بینی بارش های فرانرمال در هفته های آتی و هچنین افزایش دبی و سطح آب رودخانه کرج طی بارش های کم سابقه اخیر با تلاش کارشناسان امور منابع آب اسلامشهر لایروبی حدود پنج متر مربع از مناطق مستعد و سیل خیز رودخانه کرج و آزادسازی حدود پنج متر مربع از تصرفات غیر مجاز مجاور رودخانه (در غالب آب بند، بند خاکی و نخاله ریزی) طی دو روز صورت گرفت.

وی افزود: کارشناسان این امور همه روزه حتی در ایام تعطیل در حال رصد و پایش رودخانه‌های حوزه عملکرد این امور بوده و نسبت به ابلاغ هشدار های لازم اقدام خواهند کرد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهرخاطرنشان کرد: هموطنان به هنگام انجام هر گونه معامله زمین و املاک در نزدیکی رودخانه ها، حتما استعلام های لازم را از امور منابع آب اسلامشهر اخذ کنند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند چراکه بر اساس قانون اراضی حریم و بستر رودخانه ها جزو انفال بوده و این امور به نمایندگی از دولت مسئولیت حفاظت از آنها را بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =