فعالیت یک واحد تولیدی آلاینده در آرادان متوقف شد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست آرادان گفت: فعالیت یک واحد تولیدکننده اسید در این شهرستان به دلیل آلایندگی زیستی متوقف شد.

جواد شاه‌حسینی روز شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در پایش شبانه، با توجه به فعالیت همراه با آلودگی یک واحد تولید کننده اسید سولفوریک به منظور جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی با دستور فرماندار شهرستان آرادان از ادامه فعالیت شرکت تا زمان رفع نواقص ممانعت شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان ادامه داد: پرونده واحد صنعتی دیگری نیز به دلیل عدم تمکین به اخطاریه‌های صادره به مرجع قضائی ارجاع شد.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع محیط زیست و بویژه سلامت مردم پایش واحدهای صنعتی آلاینده  بازدید سرزده با حضور فرماندار آرادان با همراهی کارشناسان محیط زیست و فرمانده نیروی انتظامی انجام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و امکان ایجاد پدیده وارونگی و پایداری آلاینده ها که یکی از دلایل اصلی  آلودگی  هوا است طرح پایش شبانه واحد های صنعتی با هدف شناسایی و برخورد با منابع آلاینده وجلوگیری از تخلف در ساعات غیر اداری آغاز شد.

شهرستان آرادان با دست کم ۱۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط