یادواره شهدای زن در همدان برگزار می‌شود

همدان- ایرنا- مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: همزمان با هفته بسیج یادواره شهدای زن و ایثارگر این استان برگزار می‌شود.

فاطمه ستاری نوید روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این یادواره پیشتر در سال ۹۲ برگزار شد و از آن سال تاکنون یادواره ای شهدای زن برگزار نشده است.

وی اضافه کرد: فرمانده سپاه همدان از هر یک از رده های سپاه خواست تا یک برنامه شاخص در هفته بسیج داشته باشند که بسیج جامعه زنان برگزاری یادواره شهدا را پیشنهاد و مورد موافقت مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و رییس کمیته زن و دفاع مقدس همدان قرار گرفت.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: ۳۳۸ زن شهیده در این استان شناسایی شده است که در بمباران هشت سال جنگ تحمیلی، در جریان ترورهای کور دشمن و حادثه منا به شهادت رسیدند.

ستاری نوید ادامه داد: «منیره سیف» ساکن نهاوند تنها بانوی شهیده ترور است که به علت سخنرانی های قاطع و کوبنده علیه منافقان، آموزش نظامی بانوان و دیگر خدمات برجسته در پایگاه های بسیج مورد هدف منافقان قرار گرفته است..

وی اضافه کرد: منافقان کوردل با پرتاب نارنجک دستی به داخل منزل مسکونی موجب شهادت این بانو نهاوندی شده و این فرد یک سال به عنوان شهیده شاخص کشور معرفی شد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اضافه کرد: برخی از بانوان ایثارگر در بسته بندی غذا و آموزش نظامی مشارکت کردند همچنین مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) از بانوان پرافتخار این استان در مقطعی فرماندهی سپاه همدان را عهده دار بودند.

ستاری نوید بیان کرد: تجلیل از خانواده ۶ شهید و  خاطره گویی توسط همسر شهید چیت سازیان از برنامه های یادواره بانوان شهیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =