فقر فرهنگی و اقتصادی بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: براساس بررسی انجام شده، با وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان؛ فقر فرهنگی و اقتصادی از جمله بزرگترین و مهمترین معضلات و مشکلات این استان پهناور به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی محامی امروز /شنبه/ در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از کارکنان اداره کل امور اقتصادی و دارایی سیستان و بلوچستان با وی اظهار داشت: باوجود ظرفیت‌های خدادادی و انسان محوری موجود در این خطه، سیستان و بلوچستان باید کمک کننده سایر استان ها باشد اما اکنون استان های دیگر کشور معین بسیاری از مسائل این خطه پهناور شده اند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به این که مشکل امنیت تابع فقر اقتصادی و فرهنگی است، اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی خدمات و بودجه های خوبی به سیستان و بلوچستان تخصیص داده ولی از آنها در برخی حوزه ها به درستی استقاده نشده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: فقدان برنامه ریزی و مدیریت را در برخی حوزه های استان شاهدیم البته اقدامات خوبی هم برای بهبود وضعیت صورت گرفته اما راضی کننده نیست.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: با وجود همه این مشکلات نباید از برنامه ریزی مدیریت و نیروی انسانی مایوس شد بلکه باید تلاشمان را برای رفع مشکلات انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =