۸۵۰۰ متر خط انتقال آب شهری در جنوب تهران بازسازی شد

شهرری- ایرنا- معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران گفت: هشت و نیم کیلومتر خط انتقال آب شهری و شبکه توزیع با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از ابتدای سال‌جاری تاکنون در جنوب پایتخت بازسازی شد.

فرشاد صبحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، جلوگیری از هدر رفت آب را یکی از برنامه‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب عنوان کرد و افزود: سالانه باید ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر از خطوط انتقال آب شرب جنوب تهران بازسازی شود که از ابتدای امسال تاکنون با تمام محدودیت‌های مالی بیش از نیمی از برنامه انجام شده است.

وی یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران از ابتدای سال‌جاری تاکنون سه کیلومتر شبکه فاضلاب با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال را انجام داده است.

صبحی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مشترکان شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران به شبکه فاضلاب شهری متصل هستند، تصریح کرد: این شرکت از سال ۱۳۷۶ که برای اولین بار شبکه فاضلاب را در محله ۱۳ آبان ایجاد کرد، تاکنون در بخش توسعه شبکه فاضلاب گام‌های موثری برداشته است.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران بخش عمده جنوب تهران از جمله مناطق ۱۹، ۱۶، ۲۰ و بخشی از منطقه ۱۵ شهرداری را تحت پوشش دارد، افزود: این اداره با داشتن یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر خط انتقال آب شرب و یکهزار و ۸۰ کیلومتر شبکه فاضلاب بزرگترین شرکت استان تهران محسوب می‌شود.

شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران با دارا بودن ۲۵۰ هزار مشترک خانگی در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم کلان‌شهر تهران و پنج شهر کهریزک، باقرشهر، حسن آباد فشافویه، قیامدشت و خاورشهر را تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =