۷۹ مدرسه شهرستان بانه از نعمت گاز محروم هستند

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش بانه گفت: ۷۹ مدرسه این شهرستان از نعمت گاز محروم هستند که از این تعداد، ۲۲ مدرسه در حال اجرای سیستم گرمایشی استاندارد پکیچ و ۲۸ مدرسه روستایی در حال نصب رادیاتور برقی هستند.

رضا خضری روز شنبه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به اینکه ۲۹ مدرسه برای گرمایش از بخاری نفتی استاندارد  استفاده می‌کنند،  اظهار داشت: سیستم گرمایشی تمام مدارس شهرستان استاندارد است و در مدارسی هم که از بخاری نفتی استفاده میشود کاربراتوری استاندارد است.

وی با بیان اینکه سوخت مایع مدارس روستای که گاز رسانی نشده تامین و از این بابت مشکلی نداریم، افزود: سهمیه سوخت برای این مدارس تعیین و به موقع در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

خضری با بیان اینکه ۱۲۶ نیروی حق التدریس تمام وقت امسال جذب آموزش و پرورش بانه شدند، اضافه کرد: برای دبیران حق التدریس تازه استخدام شده در روزهای پنجشنبه و جمعه کارگاه آموزشی داریم.

وی با اشاره به کمبود نیرو آموزشی در شهرستان ادامه داد: هر سال مراسم تقدیر از بازنشستگان آموزش و پرورش در نیمه دوم آذر برگزار میشود امسال نیز مراسم تقدیر از ۱۳۳ بازنشسته و سال آینده برای ۱۷۳ نفر از فرهنگیان برگزار خواهد شد.

رییس آموزش و پرورش بانه یادآور شد: جشن تجلیل از برترینهای کنکور نیز با همکاری شورای اسلامی و شهرداری بانه بزودی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد مدرسه متوسطه اول در همه روستاها مقدور نیست، گفت: باید برای ایجاد مدرسه متوسطه زیرساخت های لازم فراهم و آمار دانش آموزان نیز براساس استاندارد تعریف شده، باشد که در بسیاری از روستاها آمار کمتر از ۱۰ نفر است.

خضری با بیان اینکه برای ایجاد مدرسه باید تعداد دانش اموزان حداقل ۱۵ نفر باشد، افزود: مردم روستاهای بخش نمشیر برای ایجاد مدرسه متوسطه اول درخواست دادند و در روستاهای کیورو، کوخان، نجنه، بولحسن، آلوت و برده ره ش نیز مدرسه متوسطه اول وجود دارد.

وی تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار ۵۰ درصد هزینه سرویس دانش آموزان روستایی برای عزیمت به مدارس متوسطه را تامین و پرداخت می‌کنیم.

جمعیت دانش آموزان بانه ۳۳ هزار ۳۴۷ نفر است که در سال تحصیلی جدید یک هزار ۳۵۴ دانش آموز افزایش یافته است.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =