۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83565733
۰ نفر

برچسب‌ها

مانور زلزله در ۷۰ مدرسه استان قزوین اجرا می‌شود

قزوین - ایرنا - مانور ایمنی و زلزله روز ششم آذرماه با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور» در ۷۰ مدرسه استان قزوین اجرا می‌شود.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین روز شنبه در نشست هماهنگی برای برگزاری مانور ایمنی و زلزله استان افزود: مانور ایمنی و زلزله در ۲۰ مدرسه مرکز استان و ۵۰ مدرسه در شهرستان‌ها (هر شهرستان ۱۰ مدرسه) اجرا می‌شود.

رضا ردایی هدف از برگزاری این مانور را نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در بین دانش آموزان و اولیا و مربیان عنوان کرد و گفت: شیوه جدید مقابله با زلزله در سراسر کشور محله محور شده و از این پس مدارس به عنوان پایگاه‌های امن در محل شناخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه زنگ مانور ایمنی و زلزله در ۲ مدرسه شاهد و نرگس با حضور استاندار قزوین به صدا در می‌آید، اظهار داشت: استاندار و مسئولان استانی با حضور در این مدارس به صورت نمادین مانور زلزله را از نزدیک مشاهده خواهند کرد.

ردایی همچنین به هماهنگی لازم برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی و انتظامی در نزدیکی مدارس اشاره کرد و گفت: خودروهای پلیس، آتش نشانی و هلال احمر در محل اجرای مانور حضور دارند و شیوه امدادرسانی را به اطلاع عموم می‌رسانند.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین خاطرنشان کرد: مانور ایمنی و زلزله هر ساله در تمام مدارس کشور اجرا می‌شود تا سطح آمادگی مردم به خصوص دانش آموزان در برابر حوادث غیرمترقبه افزایش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =