عمل به وظایف قانونی دستگاه‌های اجرایی موجب رضایتمندی مردم می‌شود

ساوه - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: راهکار ایجاد رضایتمندی در مردم،‌ عمل به وظایف قانونی از سوی مسئولان و دستگاه‌های اداری و تکریم ارباب رجوع است.

حجت الاسلام «قاسم عبداللهی» روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان زرندیه که در فرمانداری برگزار شد،‌ افزود: نظارت جامع بر بازارهای مصرف و کنترل قیمت‌ها از خواسته‌های اصلی مردم است و همه دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه به رسالت قانونی خود عمل کنند.

وی همچنین بر ضرروت چابکی و پویایی نظام اداری برای رفع مشکل مردم و پاسخگویی سریع به خواسته‌های  آنان تاکید کرد و گفت: با نظام اداری منفعل و ساز و کارهای پیچیده اداری نمی‌توان به این هدف دست یافت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج،‌ اظهار داشت: مدیران نظام اسلامی در هر موقعیتی که قرار دارند باید با روحیه بسیجی و کار جهادی نسبت به حل مشکلات مردم اهتمام داشته باشند.

عبدالهی با یادآوری رخدادهای اخیر کشور و حمایت قاطع ملت از تداوم خط نظام و رهبری، گفت: این حوادث زمینه مناسبی برای شناسایی بسترهای نارضایتی شهروندان است و همه باید دست در دست هم تلاش کنیم تا با بهره گیری از ظرفیت‌های قانون به خواسته‌های شهروندان پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه یک سوم از دعاوی مطرح شده در مراجع قضایی مربوط به امور درون خانواده است،‌ تاکید کرد: باید ریشه‌هایاین مساله را شناسایی کرده  و در راستای رفع آنها گام برداریم.

امام جمعه زرندیه نیز با استناد به آیات قرآنی و احادیث، خدمتگزاری به خلق خدا را نوعی عبادت و باقیات  صالحات برشمرد.

حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» اظهار داشت: مردم قدرشناس خدمت صادقانه و توام با اخلاص هستند و با مشاهده کار و تلاش مسئولان، نسبت به نظام اسلامی پایبند و خوشبین‌تر خواهند شد.

وی با تبریک هفته بسیج، گفت: نهاد بسیج از یادگاری‌های امام راحل است که امروز به نوعی تفکر و فرهنگ پیشرو در خدمت رسانی به مردم تبدیل شده است.

امام جمعه زرندیه گفت: باید خدمتگزاری به سبک جهادی و بسیجی را نسبت به خدمت اداری و خشک جایگزین کنیم زیرا یک بسیجی همه وجود خود را خالصانه وقف مردم و هم‌نوعانش می کند که مطابق با اهداف و راهبردهای نظام اسلامی است.

فرماندار زرندیه نیز حفظ کرامت انسانی را از اهداف انقلاب اسلامی و  بنیانگزار کبیر آن برشمرد.

«هادی فدایی» افزود: در تصویب قانون اساسی کشور نیز به این اصل مهم توجه شده و همه ما باید در انجام وظایف و فعالیت‌های محوله، این مورد مهم را مدنظر داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مدیران باید علاوه بر اشراف به قانون و انجام فعالیت و شرح وظایفشان،‌ دارای روحیه ایثار و جهاد باشند تا بتوانند ضمن درک مشکلات مردم با بهترین کیفیت به آنان خدمتگزاری کنند.

فرماندار زرندیه همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال،‌ گفت: اجرای کامل و بی نقص قانون در این فریند مهم، هدف اصلی مجریان است تا شاهد انتخاباتی حماسی و پرشکوه باشیم.

وی همچنین بر ضرورت رعایت اخلاق از سوی افراد و نامزدهای احتمالی تاکید کرد و گفت: نباید در این مسیر شاهد حرمت‌شکنی و بی‌قانونی باشیم.

شهرستان زرندیه دارای 65 هزار نفر جمعیت است و با بهره مندی از 320 واحد صنعتی و تولیدی و همچنین 15 هزار هکتار باغ از کانون‌های اقتصادی و تولید محصولات باغب از جمله پسته به شمار می آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =