۵۸۰ بخاری برقی بین زلزله زدگان آذربایجان شرقی توزیع شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع ۵۸۰ بخاری برقی بین زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش خدمات امدادی هلال‌احمر به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی از بامداد جمعه (۱۷آبان) تا ساعت ۸ صبح شنبه ۲ آذر گفت: ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد جمعه (۱۷آبان ماه) زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) استان آذربایجان شرقی را لرزاند. جمعیت هلال‌احمر از ابتدای وقوع زلزله تا کنون با بکارگیری ۵۷ تیم عملیاتی و ارزیاب و ۱۰ تیم حمایت روانی شامل ۲۹۰نیروی عملیاتی، خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده است.

وی با اشاره به ارزیابی ۹۵ روستا در زمان وقوع زمین لرزه، تاکید کرد: خدمات امدادی لازم در ۸۱ روستا در شهرستان های میانه و سراب ارائه شده است. بیشترین آسیب دیدگی ها مربوط به روستاهای ورنکش، حلمسی، ورزقان، بلوکان، چیچکلو، دونیق، تیرشاب، اله حق، ترکمنچای، گاوینه رود، برزلیق، ایورق، بالسین و دستجرد بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره اسکان اضطراری زلزله‌زدگان در آذربایجان شرقی، گفت: ۱۳ هزار و ۳۴۸ نفر از زلزله زدگان در اردوگاه اسکان اضطراری یا به صورت فردی با نصب ۳ هزار و ۳۳۷ دستگاه چادر، به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.

وی با اشاره به توزیع اقلام امدادی و بسته های غذایی بین زلزله زدگان، افزود: دو هزار و ۳۲۸ بسته غذایی ۷۲ ساعته، دو هزار و ۳۲۰ بسته غذایی یک ماهه، ۶هزار بطری آب معدنی، سه هزار و ۹۸۶ تخته پتو، هزار و ۵۱۸ شعله والور، ۵۸۰بخاری برقی، ۴۴۰ ست ظروف، ۹۶۵ تخته موکت، ۱۲ هزار و ۳۵۲ کیلوگرم نایلون پوششی، ۱۳ هزار و ۵۳۴ بطری روغن و ۳۸۰ بسته نان میان زلزله‌زدگان توزیع شده است.

به گفته سلیمی، بر اثر وقوع زمین لرزه ۵٫۹ ریشتری ۵۸۴ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۶۶ نفر به علت ماندن زیر آوار و ۵۱۸ نفر به علت ترس و اضطراب (براساس گزارش اورژانس کشور)، بوده است، همچنین پنج نفر در روسای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند. متاسفانه دو نفر در بخش ترکمنچای در چادر شخصی که در حیاط خانه خود برپا کرده بودند، به علت گازگرفتگی فوت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =