ناهنجاری‌های اجتماعی درقم به همت مردم و مسئولان رفع شود

قم – ایرنا – رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه مسئولان استانی باید تابع قرارگاه ۱۹ دی باشد، گفت: بیشتر مردم قم، افراد متدین و مومنی هستند اما نیاز است اقدامات لازم برای رفع آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها به همت مسئولان و با مشارکت مردم مومن انجام شود.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله محمد یزدی دردیدار تولیت حرم کریمه اهل‌بیت(ع) بابیان اینکه در بیشتر جلسات هفتگی جامعه مدرسین موضوع وضعیت قم درحال پیگیری است، اظهار کرد: قم با داشتن مسجدجمکران، حرم مطهرحضرت معصومه(س)، طلاب، میهمانان خارجی و حوزه‌های علمیه امتیازهای متفاوتی نسبت به دیگر شهرها دارد به همین علت از جایگاه و اهمیت خاصی برخورداراست.

وی با تاکید بر اینکه کار مجموعه‌های مختلف درقم باید درشان این شهر باشد، اضافه کرد: باوجود توصیه‌هایی که تاکنون به مجموعه‌ها و افراد مختلف داشته‌ایم اما همچنان برخی نسبت به وضعیت قم بی‌توجه هستند هرچند دراین میان برخی مجموعه‌ها نیز نسبت به گذشته فعال‌تر شده‌اند به‌عنوان نمونه نیروی انتظامی امروز فعال‌تر از گذشته شده‌است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نگرانی از وضعیت ظاهری قم یک نگرانی جدی و به‌جاست و جامعه مدرسین نیز همیشه نسبت به وضعیت قم دغدغه داشته‌ به همین علت دردیدار با مسئولان مختلف حساسیت شهر قم به افراد گوشزد شده‌است.

وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: هرچند با اقدامات سلبی کاری پیش نمی‌رود اما رها کردن وضعیت موجود نیز درست نیست؛ اگر حضور مراجع تقلید، جامعه مدرسین و حوزه‌های علمیه نبود اقدامات گسترده‌تری برای ضربه زدن به فرهنگ دینی در قم انجام می‌شد.

 آیت‌الله یزدی با اشاره به رخ‌دادهای اخیر درکشور گفت: در حد امکان باید از درگیری‌ها و اختلاف‌ها جلوگیری شود تا کمتر صدمه‌ای به امنیت و آرامش مردم وارد شود.

تقویت حجاب و عفاف در قم نیازمند مشارکت همگان است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در این دیدار، تقویت فرهنگ حجاب و عفاف را نیازمند مشارکت همگان به‌ویژه علمای دینی دانست و گفت: باوجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده‌ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

آیت‌الله سید محمد سعیدی با اشاره به تشکیل قرارگاه ۱۹ دی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم اظهار کرد: ایشان نسبت به وضعیت قم ابراز نگرانی کرده‌اند و خطاب به بزرگان و جوانان قم فرمودند که نباید اجازه دهیم قم از وضع انقلابی و دینی خود خارج شود.

وی اضافه کرد: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه جمعی از مسئولان استانی نشستی را برگزار کرده‌ایم و قرارگاه ۱۹ دی را تشکیل داده و تا به امروز ۲۶ نشست در این قرارگاه ترتیب یافته‌است.

امام‌جمعه قم با تاکید بر اینکه قرارگاه ۱۹ دی با حضور نمایندگان دستگاه‌ها، نهادها و مجموعه‌های مردمی کار خود را دنبال کرده‌است، گفت:‌ درپایان کار قرارگاه به محضر علما و مراجع تقلید رفته تا بتوانیم از ظرفیت همگان برای پرداختن به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

آیت‌الله سعیدی بابیان اینکه برخی نمی‌خواهند قم حرم اهل‌بیت(ع) باشد، تصریح کرد: باوجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده‌ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =