پرداخت تعهدات بیمه‌ای فرهنگیان به‌روز می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تعیین تکلیف بیمه تکمیلی فرهنگیان و تغییرات تعهدات در دوره جدید، گفت: سعی براین است پرداخت خسارت به افراد تحت پوشش بیمه‌ای به روزرسانی شود.

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش و پرورش، گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش درباره وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان در دوره جدید اظهار کرد: امسال تمام تلاش ما بر این است که در این خصوص به هیچ وجه تعهدات کاهش نیابد و حتی اگر امکان داشته باشد گستره تعهدات ارتقاء یابد. 

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه وزیر آموزش و پرورش، سعی بر این است پرداخت خسارات به افراد تحت پوشش بیمه‌ای به روز رسانی شود. بدین معنی که در سریع‌ترین زمان ممکن و کاملا به روز این تعهدات بیمه‌ای پرداخت شود؛ اکنون برای پرداخت تعهدات بیمه‌ای حداکثر ۴۵ روز زمان نیاز است. البته تمام هزینه بیماران صعب العلاج علی رغم تمام محدودیت‌های مالی فعلی در کمتر از ۲۴ ساعت پرداخت می‌شود.

شرط آموزش و پرورش برای عقد قرارداد با شرکت‌های بیمه‌ای

کریمی فر درباره شرکت طرف قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان بیان کرد: هنوز تصمیم قطعی مشخص نیست. باید مناقصه برگزار شود تا آموزش و پرورش با شرکتی که بهترین خدمات با نازل‌ترین قیمت‌ها را ارائه می‌دهد، وارد مذاکره و عقد قرارداد شود. همچنین کیفیت خدمات رسانی برای ما دارای اهمیت است. بنابراین شرکت طرف قرارداد باید رضایت‌مندی نسبی فرهنگیان را به دست آورد و در خدمات رسانی هم امکانات لازم را داشته باشد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برای دوره جدید هم همانند سال گذشته دو تعرفه برای فرهنگیان در نظر گرفته می‌شود یا خیر، اظهار کرد: در دوره جدید هم همین شرایط در نظر گرفته می شود. البته سعی بر این است سقف تعهدات در برخی موارد افزایش یابد و حق بیمه هم افزایش خواهد داشت؛ البته هنوز میزان افزایش مشخص نیست، ولی تلاش بر این است تا با حداقل قیمت و تعهدات افزایشی قرارداد جدید منعقد شود.

رایزنی برای جانمایی خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی فرهنگیان

وی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه آیا خدمات دندان پزشکی جزو تعهدات بیمه‌ای قرار می‌گیرد یا خیر، تصریح کرد: تلاش بر این است که در قرارداد جدید خدمات دندان پزشکی هم جانمایی شود، اما هنوز این موضوع قطعی نشده است.

کریمی فر با اشاره به اینکه خدمات فعلی بیمه‌ای برای فرهنگیان تا اول دی ماه برقرار است، خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف قرارداد جدید بیمه‌ای نیز تا نیمه آذر ماه به نتیجه خواهد رسید و بعد از اتمام دوره جاری، خدمات جدید بیمه‌ای در نظر گرفته می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =