۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83565696
۰ نفر

برچسب‌ها

خشونت‌های مکزیک در مسیر ثبت رکوردی جدید

تهران-ایرنا- میزان قتل و آدمکشی در مکزیک در مسیر رسیدن به بالاترین حد سالیانه طی دهه های اخیر قرار دارد به طوریکه براساس گزارش ها روزانه ۱۰۰ نفر طی خشونت های این کشور به دلایل مختلف کشته می شوند.

به گزارش تارنمای شبکه فاکس نیوز، آمار اعلام شده روز گذشته(جمعه) توسط دبیرکل سازمان امنیت عمومی مکزیک نشان می دهد که تاکنون در سال جاری میلادی ۲۹ هزار ۴۱۴ نفر طی خشونت ‌های مکزیک کشته شدند که بالاتر از آمار ۲۸ هزار و ۸۶۹ نفر طی زمان مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است.

خشونت های مکزیک در کل سال ۲۰۱۸ جان ۳۶ هزار و ۶۸۵ نفر را گرفت و انتظار می رود این آمار با توجه به روند فعلی از آمار سال ۲۰۱۸ فراتر رود.

آمارهای جدید نشان می دهد که ژوئن مرگبارترین ماه در سال جاری در مکزیک بوده به طوریکه سه هزار و ۷۶ نفر در این خشونت ها کشته شدند.

این آمار در حالی منتشر شده است که آندرس مانوئل لوپز ابرادور رئیس جمهوری این کشور همچنان با انتقادهای فزاینده نسبت به سیاست هایش در مسیر مقابله با خشونت های این کشور مواجه بوده تاست. منتقدان می گویند، دولت مکزیکوسیتی سیاست مقتدرانه ای را علیه گروههای تبهکاری توزیع مواد مخدر در پیش نمی گیرد.

همزمان با ادامه خشونت ها در مکزیک، میزان محبوبیت اوبرادور نیز تا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

لوپز اوبرادور از زمان به قدرت رسیدن در دسامبر گذشته قول داده تا تدابیر لازم را برای مقابله با سطح خشونت گسترده در این کشور اتخاذ کند. بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سال ۲۰۰۶ تاکنون طی خشونت ها در مکزیک از جمله درگیری های مرتبط با فعالیت گروههای تبهکاری وهمچنین درگیری گروههای توزیع مواد مخدر با نیروهای امنیتی کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha