نتیجه تضعیف دولت، شکاف بین نظام و مردم است

بندرعباس-ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برخی به دنبال کم ارزش جلوه دادن عملکرد و جایگاه و نقش دولت هستند اما تضعیف دولت، ضعیف شدن جایگاه نظام و شکاف بین مردم و مجموعه حاکمیت را به دنبال خواهد داشت.

سعید ناجی روز شنبه در نشست اعضای شورای اطلاع رسانی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی افزود: دولت را یک مجموعه عظیم و قابل توجه می دانیم که بیشترین تاثیر را در روند جامعه داشته و با ابزار و امکانات و حقی که قانون برای آن قائل شده،  می تواند در همه عرصه ها حضور داشته باشد.

رییس شورای اطلاع رسانی هرمزگان ادامه داد: دولت نقد را محترم شمرده و خواستار نقد همه بخش های دولت توسط اصحاب رسانه است اما شرط آن را منصفانه و سازنده بودن انتقاد می داند.

وی تصریح کرد: همه کسانی که دارای تریبون و محلی برای سخن گفتن و اظهار نظر هستند باید با نگاه و برداشت درست نسبت به جایگاه دولت باید مراقب باشند که نقد آنان منجر به تضعیف حاکمیت و فاصله بین مردم و نظام نشود.

به گفته معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار هرمزگان رسانه ها باید کمک کنند تا مردم از عملکرد دولت در حوزه های مختلف آگاه شوند و اگر این آگاه سازی انجام شود، بسیاری از توطئه ها خنثی خواهد شد.

ناجی همچنین اظهار داشت: در موضوع تغییر قیمت بنزین نیز با اعلام موضع رهبری مشخص شد که این یک تصمیم کلان است.

وی خاطرنشان شد: به واسطه درک بالای سیاسی و سعه صدر و نجابت مردم و تحمل دشواری ها از سوی آنان و همچنین مدیریت هوشمندانه و دقیق توسط استاندار و دیگر عوامل انتظامی، امنیتی، اجرایی و اقتصادی در هرمزگان شاهد شرایط خوبی پس از تغییر قیمت بنزین بودیم.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان اضافه کرد: در آستانه برگزاری انتخابات هستیم و فعالیت ها طبق جدول زمان بندی دنبال می شود و با توجه به گره خوردن مسائل داخلی با این رویداد مهم، مسائل باید در مجرای انسجام و وحدت تبیین شود.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار هرمزگان خاطرنشان شد: وضعیت وحدت و انسجام در استان مطلوب است و با دعوت از همه اقشار و بزرگان مذهبی و دینی به دنبال تقویت وحدت هستیم.

فرآیند پاسخگویی مدیران طراحی می شود

رییس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان در پاسخ به انتقادهای اصحاب رسانه درباره پاسخگو نبودن مدیران اظهار داشت:به دنبال طراحی فرایندی برای پاسخگویی مدیران هستیم.

توضیح ندادن مسؤولان نوعی پاسخگویی است

وی در عین حال متذکر شد: توضیح ندادن هم نوعی پاسخ است و ممکن است مدیری صلاح نداند درباره موضوعی توضیح مفصل بدهد.

ناجی ادامه داد: البته مدیرانی نیز در استان وجود دارند که در مواقع ضروری نیز توضیح نمی دهند که این دسته از مدیران نیز رصد شده و ابتدا به آنان تذکر می دهیم و اگر توجه نکنند با آنان برخورد می شود.

رییس شورای اطلاع رسانی هرمزگان اضافه کرد: قائل به بیان نظرات و آزادی رسانه و انتشار مطلب در چارچوب قانون هستیم اما انتظار می رود در مقاطع خاص مصالح و منافع ملی در نظر گرفته شود.

وی نوشتن برنامه برای شورای اطلاع رسانی، استفاده از نظرات اصحاب رسانه در ارزیابی روابط عمومی ها و تشکیل کمیته های تخصصی را از برنامه های آینده شورای اطلاع رسانی استان اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =