۵ روستای شهرستان کیار به شبکه گاز متصل شد

شهرکرد- ایرنا- ۵ روستای معدن ، سردک، دره بید، دره یاس و کل‌کله  شهرستان کیار چهارمحال و بختیاری روز شنبه به شبکه سراسری گاز متصل شد.

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری  روز شنبه در جریان بهره‌برداری از طرح گازرسانی به مناطق روستایی منطقه مشایخ کیار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳۰۴ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
سیامک حیدری افزود: برای اجرای طرح گازرسانی به این تعداد روستا و آبادی  ۲۹ هزار متر خط انتقال گاز و ۴۵۰ انشعاب‌گذاری شده انجام شده است.
وی، میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را ۵۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با اتصال این تعداد روستا که در منطقه سبزکوه و حاشیه جنگل قرار دارد، از تخریب درختان منطقه جلوگیری شد. 

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری، از برخورداری ۹۵ درصد جمعیت شهری و روستایی این استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: گازرسانی به مناطق روستایی و سخت در دستورکار دولت است. 
حیدری، با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۲ هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی در سطح استان برخوردارند، تصریح کرد: از ۴۰ شهر استان ۳۹ شهر و از ۹۴۶ روستا و آبادی استان نیز ۴۶۴ روستا از نعمت گاز برخوردارشدند. 
حیدری، تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان را ۱۸۱ هزار و ۵۳۱ انشعاب اعلام کرد و گفت: از این تعداد یکهزار و ۵۸۰ مورد در سال جاری اجرا شده است. 

به گزارش ایرنا، منطقه روستایی و عشایرنشین مشایخ بخش ناغان شهرستان کیار با بیش از ۱۳ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =