«کین» نقش اول ماموریت غیرممکن «خوزه» در تاتنهام

تهران- ایرنا- «خوزه مورینیو» می‌خواهد تیم جدیدش یعنی تاتنهام را با رهبری مهاجم انگلیسی این تیم به جام برساند و به همین دلیل گفته است که هیچ راهی برای فروش «هری کین» وجود ندارد.

سرمربی ۵۶ ساله پرتغالی که باشگاه‌های زیادی را هدایت کرده و شهرها و کشورهای زیادی را پشت سر گذاشته است، چهارشنبه هفته گذشته، یک روز پس از برکناری «مائوریتسیو پوچتینو» از سرمربیگری تاتنهام پس از ۵ سال حضور روی نیمکت این تیم، به عنوان سرمربی جدید باشگاه شمال لندن انتخاب شد.

مرد آرژانتینی فصل گذشته نیمکت تاتنهام و محبوب هواداران این تیم، اگرچه تا پیش از فصل جاری عملکرد خوبی را از خود برجای گذاشت و اسپرز را به عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان هم  رساند اما در کسب جام ناکام بود؛ این در حالی بود که وی تیمی مملو از ستاره‌های بین‌المللی در اختیار داشت و این همان چیزی است که مرد پرتغالی قصد دارد آن را تغییر دهد.

آقای خاص در پاسخ به این پرسش که آیا وی مجبور است تا در راستای موفقیت تیم کین را در تاتنهام نگه دارد یا خیر، اظهار داشت: تلاش برای خرید کین، مامویت غیرممکن است؛ او یکی از بهترین مهاجمان جهان است.

وی ادامه داد: برای رفتن تیم به مرحله بعد، خواه تاتنهام و خواه تیم ملی انگلیس، شما به او نیاز دارید؛ و مرحله بعدی کجاست؟ جام بُردن.

مورینیو در ادامه افزود: فکر می‌کنم او باید با ما و تیم ملی انگلیس به جام برسد تا کیفیت خود را به عنوان یک بازیکن گلزن و مفید، پررنگ کند.

کین ۲۶ ساله در جریان ۱۸۹ بازی برای تاتنهام در لیگ برتر جزیره ۱۳۱ گل به ثمر رسانده و در مجموع ۴۵ بازی ملی، ۳۲ گل در پیراهن سه شیرها به نام خود ثبت کرده است.

سرمربی اسبق رئال تاکید کرد: با مجموعه‌ای که داریم و با توجه به ساختار باشگاه، می‌توانیم همان بلندپروازی‌ها و آرزوهایی را داشته باشیم که باشگاه‌های بزرگ‌تر از ما دارند؛ نمی‌خواهم بازیکنانم از چیزی بترسند؛ در برابر تمام تیم‌ها و برای همه چیز می‌جنگیم.

مرد پرتغالی به طور معمول زیاد در یک باشگاه نمی‌ماند و تنها حضور وی در استمفوردبریج به چهار فصل رسید که البته در همان فصل و در سپتامبر ۲۰۰۷ پس از ۶ بازی برکنار شد.

با این وجود، او می‌گوید که قصد دارد بیشتر از این مدت در تاتنهام مانده و دوست دارد دست کم تا ۶۱ سالگی روی نیمکت این تیم بنشیند.

وی در این خصوص تصریح کرد: دوست دارم سال‌های سال در تاتنهام بمانم؛ البته «سال‌های سال» صرفا یک حرف است و می‌دانم که واقعیت فوتبال چگونه است اما به شخصه دوست دارم مدت طولانی بمانم؛ ۵ سال و نیم مثل پوچتینو شگفت‌انگیز خواهد بود؛ شاید این آخرین شغل من در انگلیس باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =