۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83565654
۰ نفر

برچسب‌ها

تضاد شعار با عمل ریشه مشکلات کشور است

خرم‎آباد – ایرنا – رییس خانه احزاب کشور و دبیرکل جبهه ایستادگی گفت: هرچه گرفتاری در سال‎های اخیر برای کشور رخ داده به دلیل تطابق نداشتن شعار با عمل بوده است.

به گزارش ایرنا، محسن روح الامینی روز شنبه در همایش تحزب و توسعه افزود: تجربه ثابت کرده هرچه از ارزش های نظام و انقلاب فاصله می گیریم بیشتر دچار مشکل می شویم.

وی با اشاره به هدف برگزاری این همایش و نقش احزاب در توسعه لرستان اظهار داشت: بجز نکات اندکی مرتبط با موضوع، هیچگونه برنامه ای در راستای تبیین مسائل استان و راهکار رفع مشکلات ارائه نشد.

وی باتاکید بر همدلی احزاب برای توسعه ادامه داد:‌ دولت ها و مجلسی ها رفتنی اما احزاب و تشکل های سیاسی ماندگار هستند  در حالیکه برخی دولت ها از دوش جریانات سیاسی بالا رفته و پس از رسیدن به قدرت، پشت سر را رها می کنند.

دبیرکل جبهه ایستادگی با انتقاد از اینکه در توسعه کشور، به جریانات سیاسی و نخبگان مقید نیستیم اظهار داشت: قرار نیست خانه احزاب کار سیاسی انجام دهد چراکه یک مجموعه صنفی است و باید به مشترکات بپردازد.

روح الامینی در خصوص نگاه دولت به احزاب گفت:‌رفتار و برخورد رییس دولت، وزرا و سایر مدیران با احزاب، مساوی با نقش و جایگاه آنان است به این معنا که هرچقدر دولت، احزاب را نایدده بگیرد تاثیر جریانات سیاسی نیز کمتر خواهد شد.

وی افزود: با وجودی که در عرصه اقتصاد حفظ رفاقت در عین رقابت ممکن است اما این مهم در سیاست، منافع و مسایل وحدت ملی بسیار سخت است.

وی تاکید کرد: هرچند در مسایل سیاسی اختلاف نظر وجود دارد اما، فعالان سیاسی لرستان باید با وحدت رویه، مزیت های استان را مشخص کرده و در راستای تقویت آن گام بردارند.

رییس خانه احزاب کشور با بیان اینکه جای نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش خالی است اضافه کرد: نمایندگان باید به جای بخشی نگری در شهر و روستاهای حوزه انتخابیه خود، تصمیمات مهمی در سطح استان اتخاذ کنند.

روح الامینی همچنین بیانیه گام دوم انقلاب را میثاق ملی دانست و گفت: این بیانیه همچون قانون اساسی و وصیت نامه امام (ره) از منابع حزبی سیاسی مهم است که باید برای آماده سازی آیندگان و کادرسازی، توسط احزاب جدی گرفته شود.

وی همچنین به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت اشاره کرد و افزود: این یک تصمیم ملی بوده اما سوالاتی در این راستا برای مردم و نخبگان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد:  برخی به دلیل بی تدبیری و عدم تعامل با نخبگان اعتراض دارند  و اینکه چرا این طرح به صورت تدریجی برای مردم  اطلاع رسانی نشده  تا آماده شوند.

روح الامینی ادامه داد: این در حالیست مدت ها قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها نسبت به آماده سازی افکار عمومی اقدام شد.

وی بیان کرد: کار مسئوولان در هر رده ای بدون اتکا به افکار عمومی و نخبگان تکمیل نخواهد شد به نحوی که برخی معتقد هستند باید از روسای جمهوری تست روانشناسی در حوزه های مختلف گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =