۴۰۰ هزار نفر در ایلام واجد شرایط رای دادن هستند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مردم این استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات اسفند سال جاری هستند.

محمد نوذری روز شنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان چرداول افزود: شعار ستاد انتخابات کشور در این دوره گام دوم انقلاب، بی‌طرفی، قانون‌مداری و انسجام ملی است و همه ارکان برگزار کننده انتخابات یازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی در استان ایلام با همدلی در کنار هم خواهند بود و زمینه را برای برای  برگزاری یک انتخابات مهم با مشارکت بالای مردم فراهم خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تمام فرمانداران شهرستان‌های استان باید با رعایت و التزام به شعار این دوره از انتخابات و تاکید بر اصل بی‌طرفی مقدمات و تمهیدات حضور باشکوه مردم را در این عرصه مهم فراهم کنند، تاکید کرد: به طور قطع مردم استان ایلام همچون ادوار گذشته با مشارکت چشمگیر در انتخابات خط بطلانی بر تمام دسیسه‌ها و نقشه‌های پلید دشمنان خواهند کشید.

نوذری یادآور شد: میانگین میزان مشارکت مردم استان ایلام در انتخابات‌های گذشته بیش از ۷۵ درصد بوده که نشان‌دهنده مشارکت حداکثری است و در اسفند امسال نیز شاهد حضور حداکثری واجدان شرایط رای دادن اعم از مردان و زنان در تمام نقط مختلف استان هستیم.

 معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تاکید کرد: قومیت‌ها، قبیله‌ها، بزرگان و گروه‌های سیاسی، اجتماعی از متغیرهای انتخابات استان ایلام هستند و هدف و شعار اصلی ستاد انتخابات مشارکت بالای مردم و همچنین اصل بی‌طرفی مجریان انتخاباتی است و رای و نظر مردم با هرگونه گرایش و تفکر سیاسی قابل احترام است و همه مسوؤلان امانت‌دار این آرا هستند.

نوذری به هدفمندسازی بنزین توسط دولت اشاره کرد و گفت: خودکفایی بنزین یکی از کارهای بزرگ در کشور است زیرا با ادامه روند صعودی مصرف بنزین در سال‌های گذشته، باید در سال آینده بنزین وارد کشور می‌شد که زنگ خطر و هشداری جدی است.

وی ارزان بودن و همچنین الگوی بالای مصرف بنزین در کشور نسبت به کشورهای همسایه را یادآور شد و افزود: دولت سالانه ۶ هزار میلیارد ریال یارانه بنزین پرداخت می‌کند و عدالت در توزیع و بهره‌مندی دهک‌های پایین جامعه از یارانه بنزین دلیل اصلی هدفمندسازی توسط دولت است که مردم با صبر و بردباری، اثرات مثبت آنرا به طور قطع لمس خواهند کرد.

نوذری یادآور شد: طرح هدفمندسازی بنزین و افزایش قیمت آن یک تصمیم ملی و نیازمند وحدت و انسجام ملی است که پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره هدفمندسازی بنزین و تمکین مردم، شاهد آرامش و روند عادی در این خصوص هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: حدود ۵۰ درصد از مردم ایران فاقد خودرو هستند که هدفمندسازی بنزین باعث رعایت عدالت و واریز شدن سهم واقعی به سبد زندگی این خانوارها شده و اثرات مثبت این طرح در آینده نزدیک بر زندگی مردم بویژه دهک‌های پایین جامعه بیشتر و بهتر لمس خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: تغییر مدیریت در نظام ما یک نعمت الهی است و در واقع در این زمان پرچم خدمت‌رسانی از یک فرد به فرد دیگر داده می‌شود و از فرماندار جدید می‌خواهیم با تدبیر و برنامه‌ریزی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در رفع مشکلات و خدمت‌رسانی بهتر به مردم گام بردارد.

نوذری بر تمرکز فرماندار جدید چرداول بر آسیب‌های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، زیرساخت‌های شهرستان، ارتباط و تعامل با بزرگان و همه طیف‌های سیاسی، جذب سرمایه‌گذار در شهرستان و رونق، تولید و اشتغال تاکید کرد.

در این آیین با تقدیر از زحمات سه ساله مراد یگانه فرماندار سابق، الیاس فتاحی به عنوان فرماندار جدید شهرستان چرداول منصوب شد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه شمال و جنوب استان ایلام همزمان با سراسر کشور روز جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

بررسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره قبل نشان می‌دهد تنها ۲ بار سرنوشت انتخابات در دور اول مشخص شده و هشت بار معادل ۸۰ درصد به دور دوم کشیده شده است.

 تعداد شعب اخذ رای انتخابات مجلس در استان ۵۵۰ شعبه است که از این تعداد  ۳۶۸ شعبه ثابت و ۱۸۲ شعبه سیار است که این تعداد در انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی در استان ۵۳۱ شعبه بود. 

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهرکاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز می‌شود.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور، رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان ها دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =