مراکز فرهنگی دینی لنگرگاه‌های انقلاب اسلامی در جهان  هستند

کرج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: مراکز فرهنگی دینی همچون آستان مقدس امامزادگان، مساجد، حسینیه ها و... لنگرگاه های انقلاب اسلامی و فرهنگ اهل بیت (ع) در جهان امروز بوده و مدیران این مراکز متولیان سنگربان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی روز شنبه درحاشیه برگزاری دوره آموزشی هیات امنای خادمین و مدیران مراکز افق بقاع متبرکه استان البرز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دلیل اصلی بر اینکه انقلاب اسلامی امروزه مردم خود و مردم دیگر کشورها را به خداپرستی و به نبوت و امامت دعوت می کند این است که خداپرستی مایه حیات است.

وی اظهار داشت: خداوند حیات واقعی را حیاتی می داند که دارای معنویت باشد و در آن خداوند، پیامبر (ص)، قرآن، احکام اسلامی و ولایت فقیه باشد که این جامعه، جامعه‌ای زنده است.

دشتکی گفت: ‌انقلاب اسلامی به دنبال تحقق نگاه توحیدی و به دنبال آن حاکمیت اسلام و حیات معنوی است و امروز نیز انقلاب اسلامی این پیام را در دنیا منتشر می‌کند و به همین دلیل است که دنیا نمی‌تواند انقلاب اسلامی را تحمل کند.

وی ادامه داد: دشمنان با استفاده از توطئه های مختلف تلاش کرده‌اند تا جلوی این حرکت حیات بخش را بگیرند که نتوانستند و متوسل به فتنه‌های مختلف شدند.

دشتکی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در رفع این فتنه‌ها، افزود: اگر امروز انقلاب اسلامی در دنیا همچون چراغ فروزان می درخشد و در آن نقش هدایتگری و تاثیر معنوی و حیات بخشی خود را می گذارد به برکت نهضت امام خمینی (ره)، خون شهیدان و ایثارگری ملت ایران و از خودگذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران و ارکان فرهنگی اجتماعی جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان داشت: از روز اول انقلاب اسلامی نسبت به  نهضتی که امام (ره) پایه‌گذاری کرد، جبهه گرفته و نگذاشتند آسایش ببینیم و هر روز یک ترفند و توطئه را طرح ریزی کردند.

ماهیت انقلاب اسلامی یعنی خوره ی ظلم و بی عدالتی

وی تصریح کرد: نخستین حمله اصلی و اولیه و جانانه را ملت ایران و امام (ره) به ریشه استعمار و استکبار انجام داد.

دشتکی گفت: ماهیت انقلاب اسلامی یعنی خوره ی ظلم، خوره بی عدالتی و انقلاب اسلامی و یعنی حاکمیت ارزش ها و نظام آن‌ها با این‌ها مغایر است و برای آن‌ها فقط پول ملاک است.

وی افزود: با وجود تلاش هایی که دشمنان برای به زمین زدن انقلاب اسلامی می کنند،  می‌بینند که انقلاب اسلامی یک پیام جدیدی دارد و هر چقدر تلاش می کنند که این پیام هدایت‌گری و تاثیرگذاری و نورانیت خودش را کمتر در جامعه جلوه کند، جلوه اش بیشتر می شود.

دشتکی گفت:‌اگر امروز ما برای نهادینه شدن اصول و ارزش های الهی، اسلامی، شیعی، اهل بیتی (ع)، قرآنی و انقلابی در جامعه تلاش و ایثار هم می کنیم و دشمن هم بی کار ننشسته تا این ارزش ها در جامعه نهادینه نشود و چیزی به نام آسیب های اجتماعی در مقابل ارزش های اجتماعی را علم کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود: آسیب های اجتماعی متعدد هستند که چند آسیب برتر که اصلی هست را مقام معظم رهبری تاکید داشتند که دولت، مجریان و مردم نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

وی، طلاق، اعتیاد، رفتارهای خلاف شان جامعه اسلامی و حاشیه نشینی را از جمله این آسیب ها برشمرد و اظهار داشت: توجه به حاشیه نشینی نیز یکی از موضوعات است که رهبر فریاد می زنند که حاشیه نشینانان را دریابید و به مشکلات آن ها بپردازید.

دشتکی گفت: تدبیر مقام معظم رهبری طوری است که هر صحبتی می کند دشمن هم از این صحبت ها استفاده می کند به طوریکه وقتی به بحث حاشیه نشینی بیش از یک دهه است تاکید دارند و می گویند من از اخبار و مشکلات حاشیه شهرها خواب ندارم و آن وقت دشمن برنامه ریزی می کند و قصه آشوب ها را به حاشیه شهرها می برد.

وی افزود: این دیده بان جبهه حق آنچنان دقیق رصد می کند که دشمن هم به تشخیص رهبری اعتقاد دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز تصریح کرد: بحث اجتماعی سازی را باید با محوریت خود مردم و به خصوص جوانان رقم زد به همین منظور باید اطراف امامزادگان را به بخش های مختلف و با مسئولیت جوانان تقسیم کرد تا اجتماعی سازی با شیوه شبکه سازی صورت گیرد.

وی تاکید کرد که شبکه سازی به روش اجتماعی بامحوریت مردم و جوانان تنها راه مقابله با آسیب های اجتماعی است.

دشتکی گفت: برخی آسیب های اجتماعی به دلیل عدم اطلاع از داشته هاست به طوریکه از روایات و سیره اهل بیت (ع) خیلی استفاده نمی کنیم و در جامعه اسلامی مربیان و معلمین و آموزه هایی داریم که اگر به آن ها پای بند باشیم خود به خود آسیب ها کمتر می شود.

در استان البرز بیش از ۱۰۰ امامزاده، یک هزار و ۶۰۰ وقف و ۱۳ هزار رقبه وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =