۱۹۶ نفر در سوانح جاده‌ای غرب خراسان رضوی مصدوم شدند

سبزوار- ایرنا- سوانح رانندگی در جاده‌های شهرستان‌های سبزوار، داورزن، جوین، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی طی آبان ماه امسال۱۹۶ مصدوم به جا گذاشت که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشت.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در آبان ماه امسال ۱۰۸ حادثه در جاده‌های یاد شده رخ داد که ۱۹۶ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده و سه نفر جان خود را از دست دادند.
دکتر عباس کافی افزود: همچنین اورژانس سبزوار در ماه گذشته با انجام ۳۳۶ ماموریت درون شهری مربوط به تصادفات به ۴۷۳ مصدوم خدمات رسانی کرده است.
وی اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه ساماندهی پوشش فراگیر فوریت‌های پزشکی زمان استاندارد رسیدن بر بالین بیمار در داخل شهر هشت دقیقه و در جاده‌ها کمتر از ۱۵ دقیقه است که این آمار برای رسیدن بر بالین بیمار در داخل شهر سبزوار پنج دقیقه و در جاده‌های شهرستان کمتر از ۹ دقیقه است.
۲۶ مرکز اورژانس شهری و روستایی با ۲۹ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد به حادثه دیدگان و بیماران در شهرستان سبزوار خدمات اورژانسی و درمانی ارائه می‌کنند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =