رشد ۶۲۵ واحدی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۶۲۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۵ هزار و ۶۲۲ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۵۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸۳۶ واحد افزایش به ۸۸ هزار و ۶۱۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با  ۵۵۹ واحد رشد به ۵۹ هزار و ۲۴۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۸۳۱ واحد افزایش به رقم ۳۵۶ هزار و ۱۲۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۳۰۰ واحد کاهش و شاخص بازار دوم چهار هزار و ۶۷۲ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۳۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۲۷ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۷۸ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۷۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۶۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۹ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ماشین سازی اراک، نوش مازندران، ایران خودرو و بانک اقتصاد نوین در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۱۴ میلیون و ۷۷۶ هزار برگه سهم به ارزش ۹۴۴ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از چهار واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۵۴  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۹۸۶ میلیون و ۲۵۱ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۲۰ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا)، بیمه کوثر (کوثر)، گروه کاغذ صنایع پارس (چکاپا) و فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha