وجود ۱۰ میلیون تن ذخایر کالا در کشور

تهران - ایرنا - معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت گفت: پس از افزایش قیمت بنزین با اعمال مدیریت های لازم، ۸۰ درصد کالاها از ثبات قیمتی برخوردار بوده‌اند.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس قبادی» در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیران صنعت، دادگستری و تعاون برگزار شد، افزود: با توجه به اهمیت ویژه تنظیم بازار کشور در سال جاری و همچنین شرایط حاضر که موجب برگزاری روزانه جلسات ستاد تنظیم بازار شده است، از ابتدای امسال ۳۴ جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار شده و این در حالیست که درسال ۹۷، در مجموع ۳۵ جلسه برگزار شده بود.

وی ادامه داد: در سال ۹۷، ستاد تنظیم بازار کشور در مجموع ۶۷۱ مصوبه داشت در حالی که از سال ۹۸، در این ستاد ۵۰۰ مصوبه گذرانده شده و بالای ۸۰ درصد مصوبات هم اجرایی شده‌اند.

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: سال گذشته بالغ بر ۲۱ میلیون تن کالای اساسی با ارز ۴۲۰۰ وارد کشور شده است و در هفت ماهه نخست امسال ۱۴ میلیون تن وارد و ذخیره شده است که ۱۰ میلیون تن ذخایر کالا تا قبل از شروع طرح افزایش قیمت بنزین بوده است.

وی افزود: بیش از ۲۰ هزار تن کالا در ایام محرم و اربعین عرضه شده و همچنین توزیع ۲۲۵ هزار تن کالای اساسی برای ماه رمضان عرضه و توزیع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =