۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83565605
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش های آذرماه ایلام نرمال است

ایلام - ایرنا - مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: میزان بارش باران این استان در آذرماه جاری در حد نرمال و کمتر از نرمال پیش بینی می شود.

ناصر ملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش باران در دی ماه نیز کمتر از حد نرمال خواهد بود و در کل انتظار بارش چشمگیر از ماه های آذر و دی وجود ندارد.

وی افزود: این ۲ ماه نیز همچون ماه های مهر و آبان با میزان بارش اندک سپری می شود هرچند در آبان ماه یک مورد بارش موثر و چشمگیر در استان ایلام رخ داد.

ملکی در مورد افت دمای هوا هم یادآور شد: کاهش دمای هوای استان ایلام نیز در این مدت نرمال و کمتر از حدنرمال خواهد بود.

از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر هرسال تا پایان شهریور سال بعد) بیشترین بارش متعلق به شهرستان بدره با ۸۱ میلیمتر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد.

کمترین مقدار بارندگی نیز مربوط به شهرستان دره شهر با هشت میلیمتر است که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد کاهش داشته است و شهر ایلام هم ۴۵ میلیمتر بارش داشته که در مقایسه با سال گذشته ۴۹ درصد کاهش دارد.

بر اساس مطالعه نقشه‌های ماهواره‌ای بارش باران در سال زراعی ۹۸ - ۹۹ در مقایسه با سال زراعی گذشته که پربارش بود، کمتر است.

 استان ایلام در سال زراعی گذشته شاهد بارش‌های موثر و بی‌سابقه ای بود که رتبه دوم دریافت نزولات جوی بعد از لرستان را از آن خود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =