نشست های بصیرت با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود

یاسوج- ایرنا- فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با هفته بزرگداشت بسیج،نشست های بصیرت و روشنگری با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین ابعاد اغتشاشات اخیر در مناطق مختلف استان برگزار می شود.

سرگرد علی محمدی روز شنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: به مناسبت هفته بسیج، سپاه عشایر این استان برگزاری افزون بر ۱۰۰ برنامه مختلف از قبیل برگزاری یادواره شهدای عشایر زیلایی، سرکشی از خانواده های شهدای عشایری و غبار روبی گلزار های شهدا را در دستور کار خود دارد.

وی حضور در نماز های جمعه مناطق مختلف عشایری استان و بیان دستاوردهای بسیج، رقابت های ورزشی و تجمع بزرگ پنج آذر با حضور اقشار مختلف و عشایر استان را از دیگر برنامه های هفته بسیج عنوان کرد.

فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی برگزاری این برنامه ها در هفته بسیج تبیین و تشریح خدمات سپاه، بسیج و نظام اسلامی در محرومیت زدایی از مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد است.

سرگرد محمدی ابراز داشت: طبق بیانات حضرت امام خمینی (ره) عشایر ذخائر انقلاب هستند و همیشه در مواقع مختلف و حساس برای محافظت از نظام و انقلاب در صف نخست نبرد قرار داشته اند.

جمعیت عشایری کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر است که ۶۰ هزار نفر از آن ها بسیجی فعال و یا عادی هستند.

این میزان جمعیت از ۶ ایل بومی، ۲ طایفه قشقایی ، ۱۶ تیره ، ۱۸۱ طایفه و بیش از یکهزار و ۱۱۰ تش(اولاد) شکل گرفته است.
این جامعه گرچه کمتر از ۱۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند اما با داشتن یک‌ میلیون رأس دام سبک و سنگین افزون بر ۳۵ درصد صنایع ‌دستی شامل ۱۰ هزار متر مربع انواع گبه، جاجیم، قالی، گلیم و فرش این استان را تولید می‌کند.
از۳۰ آبان ماه تا پنجم آذرماه به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =